Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Databureau: Spanje nieuwe favoriet voor Europese titel

Databureau: Spanje nieuwe favoriet voor Europese titel

BERLIJN (ANP) - Spanje is de grootste favoriet voor de titel op het EK voetbal. Sportdatabureau Nielsen's Gracenote schat de kans op 14,7 procent dat de Spanjaarden op 14 juli na de finale in Berlijn met de beker naar huis mogen. Spanje maakte in de eerste twee groepsduels met Kroatië (3-0) en Italië (1-0) indruk met aanvallend en frivool spel en gaf weinig kansen weg.

Voor aanvang van het EK schatte Gracenote de kans op 10,8 procent dat Spanje Europees kampioen zou worden. Frankrijk (13,7 procent) en Duitsland (13,1) hebben volgens het databureau ook nog steeds een goede kans op de titel. Het Nederlands elftal (11,0 procent) staat vierde op de lijst met kanshebbers.

Gracenote heeft weinig vertrouwen meer in Engeland (7,7 procent). De Engelsen vierden tot dusver een moeizame zege op Servië en speelden gelijk tegen Denemarken (1-1).

Meer uit Voetbal

Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

35 minuten geleden
FIFA-baas Infantino bedankt Ronaldo voor momenten bij Portugal

ZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.

54 minuten geleden
NEC boekt tegen Omonia Nicosia tweede zege in Europa League

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.

56 minuten geleden
Vuurwerk voor uitduel met Midtjylland afkomstig uit vak Ajaxfans

HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.

1 uur geleden
Midtjylland tegen Ajax met kwartier uitgesteld door dichte rook

HERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.

2 uur geleden
Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

7 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

8 uur geleden