Databureau: Spanje nieuwe favoriet voor Europese titel
BERLIJN (ANP) - Spanje is de grootste favoriet voor de titel op het EK voetbal. Sportdatabureau Nielsen's Gracenote schat de kans op 14,7 procent dat de Spanjaarden op 14 juli na de finale in Berlijn met de beker naar huis mogen. Spanje maakte in de eerste twee groepsduels met Kroatië (3-0) en Italië (1-0) indruk met aanvallend en frivool spel en gaf weinig kansen weg.
Voor aanvang van het EK schatte Gracenote de kans op 10,8 procent dat Spanje Europees kampioen zou worden. Frankrijk (13,7 procent) en Duitsland (13,1) hebben volgens het databureau ook nog steeds een goede kans op de titel. Het Nederlands elftal (11,0 procent) staat vierde op de lijst met kanshebbers.
Gracenote heeft weinig vertrouwen meer in Engeland (7,7 procent). De Engelsen vierden tot dusver een moeizame zege op Servië en speelden gelijk tegen Denemarken (1-1).
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
3 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
5 uur geleden