Databureau Gracenote ziet Oranje wel finale van EK halen
WOLFSBURG (ANP) - Sportdatabureau Nielsen's Gracenote ziet Frankrijk en Duitsland als favorieten voor de eindzege van het EK. Beide landenploegen hebben volgens het bedrijf dat zich baseert op statistieken 11,6 procent kans op de winst.
Het Nederlands elftal (8,4 procent) staat na Spanje (10,8 procent) en België (10,0) op de vijfde positie van het klassement voor kanshebbers voor de Europese titel. Gracenote ziet Nederland - Frankrijk en Duitsland - België als meest waarschijnlijke finales. Beide combinaties scoren 2,5 procent.
Oranje heeft volgens Gracenote 79,9 procent kans om de groepsfase te overleven. België, Duitsland, Portugal, Spanje, Frankrijk, Engeland en Kroatië scoren nog hoger. Albanië zou van alle deelnemers de minste kans op een plek in de achtste finales hebben. Die landenploeg is ingedeeld in een loodzware poule met Spanje, Italië en Kroatië.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
6 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
9 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
9 uur geleden