Data van honderdduizenden elektrische Volkswagen-auto's gelekt
HAMBURG (ANP) - Door een datalek bij Volkswagen zijn gegevens van zo'n 800.000 elektrische auto's onbeveiligd online beschikbaar gekomen. Dat schrijft de Duitse krant Der Spiegel. Ook de gegevens van zo'n 61.000 in Nederland geregistreerde voertuigen zijn bij het lek betrokken.
Het gaat om auto's van de Volkswagen-merken Seat, Audi, Skoda en Volkswagen zelf. Bij ruim de helft van de betrokken voertuigen zijn gedetailleerde gegevens beschikbaar gekomen, zoals persoonsgegevens van de eigenaren en hun reisbewegingen. Dat is onder meer het geval bij de Volkswagen-modellen ID.3 en ID.4.
Het lek ontstond door fouten bij Volkswagens dochterbedrijf Cariad, dat ooit is opgezet om een platform te maken met de gegevens van de elektrische auto's van het concern. Volgens de onderneming waren de gegevens alleen beschikbaar doordat een klokkenluider zonder kwade bedoelingen bepaalde beveiligingsmechanismes wist te omzeilen en zijn er "geen aanwijzingen van misbruik van gegevens door derden". Cariad spreekt liever van een "configuratiefout" dan van een lek.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
6 uur geleden