Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Data-analysebedrijf Palantir fors hoger op Wall Street na cijfers

Data-analysebedrijf Palantir fors hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Data-analysebedrijf Palantir Technologies was dinsdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Palantir kwam met goed ontvangen resultaten en vooruitzichten, geholpen door een grote vraag naar zijn producten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel sprong 31 procent omhoog.

Palantir boekte daarbij voor het eerst een jaarwinst. De onderneming levert diensten rond data-analyse aan onder meer inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Palantir werd in 2003 opgericht en verwerkt met behulp van ingewikkelde software grote hoeveelheden data om bijvoorbeeld terroristen en criminelen op te sporen. Het bedrijf levert ook software voor de financiële sector om verdachte transacties te achterhalen.

Een van de oprichters van Palantir is techinvesteerder Peter Thiel, een bekende naam in Silicon Valley. De Duits-Amerikaanse miljardair is medeoprichter van betalingsdienst PayPal en behoort tot de eerste investeerders in Facebook. De Amerikaanse inlichtingendienst CIA behoort tot de vroege investeerders in Palantir. Palantir ging in 2020 naar de beurs en is vernoemd naar de donkere kristallen bollen uit de Lord of the Rings-boeken.

De hoofdgraadmeters op Wall Street lieten bij het slot een positief beeld zien. De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 38.521,36 punten en de brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4954,23 punten. De technologiebeurs Nasdaq steeg 0,1 procent tot 15.609,00 punten.

Ook de in New York genoteerde Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors kwam met cijfers. De voormalige halfgeleiderdivisie van Philips heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet behaald. Topman Kurt Sievers sprak van "solide resultaten" ondanks moeilijke marktomstandigheden. NXP klom 0,9 procent.

Eli Lilly opende eveneens de boeken. De farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van sterke verkopen van zijn nieuwe afslankmedicijn Zepbound. Maar de koers zakte wel 0,2 procent.

Spotify ging 4 procent vooruit. De Zweedse muziekstreamingdienst zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen. Ook werd het operationele verlies flink teruggedrongen door lagere marketing- en personeelskosten.

De euro was 1,0755 dollar waard, vrijwel hetzelfde als bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 73,50 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 78,68 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

2 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

6 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

6 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

7 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

7 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

7 uur geleden
China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

BEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.

7 uur geleden