Data-academie schrapt colleges om cyberaanval TU Eindhoven
DEN BOSCH (ANP) - Ook op een onderwijsinstelling in Den Bosch zijn de colleges maandag geschrapt door een cyberaanval op de TU Eindhoven. De Jheronimus Academy of Data Science (JADS) maakt gebruik van een computernetwerk van de TU. Dat is tijdelijk uit de lucht. Ook in Eindhoven zijn maandag geen colleges.
Op de Jheronimus Academy of Data Science doen docenten en studenten onderzoek naar datatechnologie. De instelling is een samenwerkingsverband van de universiteiten van Tilburg en Eindhoven, de gemeente Den Bosch en de provincie Noord-Brabant. De universiteit in Tilburg heeft geen last van de cyberaanval. Volgens de instelling zijn er ook geen verdachte activiteiten.
De TU Eindhoven ontdekte zaterdagavond een cyberaanval. Daarom werd het netwerk uit de lucht gehaald. Studenten, docenten en andere medewerkers kunnen daardoor geen gebruik maken van mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Het is nog niet duidelijk wie er achter de aanval zitten en wat hun motief is. Volgens de universiteit is er geen sprake van een gijzeling, er zouden geen systemen geblokkeerd zijn.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
10 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
12 uur geleden