Data-academie schrapt colleges om cyberaanval TU Eindhoven
DEN BOSCH (ANP) - Ook op een onderwijsinstelling in Den Bosch zijn de colleges maandag geschrapt door een cyberaanval op de TU Eindhoven. De Jheronimus Academy of Data Science (JADS) maakt gebruik van een computernetwerk van de TU. Dat is tijdelijk uit de lucht. Ook in Eindhoven zijn maandag geen colleges.
Op de Jheronimus Academy of Data Science doen docenten en studenten onderzoek naar datatechnologie. De instelling is een samenwerkingsverband van de universiteiten van Tilburg en Eindhoven, de gemeente Den Bosch en de provincie Noord-Brabant. De universiteit in Tilburg heeft geen last van de cyberaanval. Volgens de instelling zijn er ook geen verdachte activiteiten.
De TU Eindhoven ontdekte zaterdagavond een cyberaanval. Daarom werd het netwerk uit de lucht gehaald. Studenten, docenten en andere medewerkers kunnen daardoor geen gebruik maken van mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Het is nog niet duidelijk wie er achter de aanval zitten en wat hun motief is. Volgens de universiteit is er geen sprake van een gijzeling, er zouden geen systemen geblokkeerd zijn.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
9 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
10 uur geleden