Data-academie schrapt colleges om cyberaanval TU Eindhoven
DEN BOSCH (ANP) - Ook op een onderwijsinstelling in Den Bosch zijn de colleges maandag geschrapt door een cyberaanval op de TU Eindhoven. De Jheronimus Academy of Data Science (JADS) maakt gebruik van een computernetwerk van de TU. Dat is tijdelijk uit de lucht. Ook in Eindhoven zijn maandag geen colleges.
Op de Jheronimus Academy of Data Science doen docenten en studenten onderzoek naar datatechnologie. De instelling is een samenwerkingsverband van de universiteiten van Tilburg en Eindhoven, de gemeente Den Bosch en de provincie Noord-Brabant. De universiteit in Tilburg heeft geen last van de cyberaanval. Volgens de instelling zijn er ook geen verdachte activiteiten.
De TU Eindhoven ontdekte zaterdagavond een cyberaanval. Daarom werd het netwerk uit de lucht gehaald. Studenten, docenten en andere medewerkers kunnen daardoor geen gebruik maken van mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Het is nog niet duidelijk wie er achter de aanval zitten en wat hun motief is. Volgens de universiteit is er geen sprake van een gijzeling, er zouden geen systemen geblokkeerd zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
8 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
11 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
18 uur geleden