Dassenwerkgroep: actie tegen dassenburcht bij spoor te laat
BOXMEER (ANP) - ProRail zou een zerotolerancebeleid moeten hanteren als het gaat om dassen die langs het spoor leven. Dat zegt Friso Derikx, voorzitter van de Stichting Dassenwerkgroep Brabant. "Dassen worden getolereerd en kleine holen kunnen niet veel kwaad, maar zodra het burchten worden ontstaan er problemen."
Omdat de das een beschermde diersoort is, mag ProRail niet zomaar ingrijpen. Daarvoor is toestemming nodig van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Voor de dassen onder het spoor bij het Brabantse Esch en het Friese Molkwerum is een aanvraag ingediend maar volgens Derikx zou de spoorbeheerder een algehele ontheffing moeten hebben, zoals de waterschappen. "Bij de waterschappen is het risico van dassen al eerder onderkend", zegt Derikx. "In Oost-Brabant leven al jarenlang dassen, ook in de buurt van dijken. In de loop der jaren is duidelijk geworden dat ze problemen kunnen veroorzaken."
Doordat de dassenpopulatie zich meer en meer uitbreidt, komen de dieren op steeds meer plekken voor in Nederland. "En dus kunnen ze op grotere schaal voor overlast zorgen. ProRail had uit voorzorg al zo'n generieke ontheffing moeten krijgen", aldus Derikx, die het ziet als een preventieve maatregel. Met zo'n vergunning mag bij een beginnend hol namelijk direct worden ingegrepen, zodat er geen dassenburcht ontstaat.
Bekend
De dassenburcht in Esch is volgens de voorzitter al zo'n vier jaar bekend, die in Molkwerum al zeven jaar. "Omdat de dieren er al zo'n lange tijd verblijven, zijn er meerdere grote holen die bovendien diep in de grond zitten. Daardoor moeten in Friesland de spoorrails en bielzen verwijderd worden. Als er eerder was ingegrepen, was het sneller opgelost." In Esch is de situatie volgens hem minder ernstig.
Volgens ProRail zitten er op veertig locaties in het land dassen bij en onder het spoor. Deze plekken worden nauwlettend in de gaten gehouden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.
30 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.
59 minuten geledenTER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
2 uur geleden