Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dassen: oude partijen hebben hun kans gehad, maar die 'verkloot'

Dassen: oude partijen hebben hun kans gehad, maar die 'verkloot'

DEN HAAG (ANP) - De gevestigde partijen hebben de kans gehad om problemen op te lossen, maar hebben die kans "verkloot". Dat vindt Volt-leider Laurens Dassen. In zijn speech op het partijcongres haalt hij uit naar de partijen "die de afgelopen halve eeuw af en aan in het Torentje zaten".

Volgens Dassen hebben de vorige twee kabinetten vooral "minder woningen, minder schoon water, minder verbinding en meer polarisatie" opgeleverd. Wat hem betreft zijn de vroege verkiezingen het enige goede dat het kabinet-Schoof heeft opgeleverd. "Wij willen een politiek die zich de feiten weer aantrekt."

Volt wil inzetten op onder meer een basisinkomen, meer geld naar kunst en cultuur en de bouw van 'Tata-Stad'. De fabriek van Tata Steel moet verdwijnen en daar moet een stad voor terugkomen, aldus de partij. Wel spraken meerdere leden steun uit voor de werknemers van de staalfabriek. Dassen sloot zich daarbij aan: "de medewerkers van Tata Steel verdienen onze steun en onze hulp."

Meer uit Politiek

Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.

4 dagen geleden
Geen hogere rekengrens stikstofuitstoot per 1 januari

DEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.

5 dagen geleden
Schiphol mag van kabinet twee jaar door zonder natuurvergunning

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.

5 dagen geleden
Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.

5 dagen geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

5 dagen geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

5 dagen geleden
Keijzer wijst naar Qbuzz voor beveiliging asielpendelbus

DEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.

5 dagen geleden