Dassen na troonrede: crises ook nu weer vooruitgeschoven
DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen vindt dat het kabinet opnieuw de oplossingen voor bepaalde crises voor zich uitschuift. Dat zei hij tegen de NOS na de troonrede. Onder meer wat betreft armoede, maar ook met klimaat doet het kabinet nog te weinig, vindt Dassen.
Hij vindt het goed dat armoede "deels" wordt aangepakt met een investering van 2 miljard euro. Maar hij vindt dat het nog niet genoeg is. Vooral de toename van grote schulden vindt Volt problematisch. "Mensen met zulke schulden zijn niet gebaat bij een verhoging van het minimumloon." Dassen wil woensdag tijdens een groot debat na Prinsjesdag een "schuldenpardon" organiseren.
Ook klimaat schaart hij onder bestaanszekerheid. "De wereld staat in brand, als dit zo doorgaat hebben wij ook geen zekerheid van bestaan." Volgens Dassen moet het kabinet "harde keuzes" maken op het gebied van klimaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver zegt dat de formatie lijkt te koersen op een minderheidskabinet, zonder zijn partij GroenLinks-PvdA. Hij zei dit maandagochtend na afloop van zijn gesprek met informateur Sybrand Buma, maar maakte verder niet duidelijk waar hij de claim op baseerde.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA gaan in de volgende informatieronde in gesprek met de VVD, verwachten meerdere ingewijden rond de formatie zondag in gesprekken met het ANP. Het is niet duidelijk of de onderhandelingen zullen gaan over de optie van een minderheidskabinet.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
2 dagen geleden