Dassen: geweldig dat geluid van Volt aanslaat bij de kiezer
UTRECHT (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen vindt het "geweldig" dat zijn partij straks ook in de provincies en in de Eerste Kamer vertegenwoordigd lijkt te zijn. Het betekent dat het "optimistische" en "progressieve" geluid van de nog jonge partij aanslaat bij de kiezer, zegt hij voor de camera van de NOS.
Het verlies van de regeringspartijen, die volgens een exitpoll bij elkaar acht senaatszetels kwijt dreigen te raken, "zal een klap zijn", denkt Dassen. "Zij zullen nog meer samenwerking moeten zoeken in de Eerste Kamer. Wij zijn daartoe bereid, maar dan zullen er wel duidelijke keuzes voor de toekomst gemaakt moeten worden."
Dassen stelt ook vast dat de kiezer BBB, de grote winnaar van de provinciale verkiezingen, "een groot mandaat" heeft gegeven. Maar daarmee komt ook een grote verantwoordelijkheid, zo waarschuwt hij BBB-leider Caroline van der Plas.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - De rechtbank heeft de 26-jarige Christiaan W. uit het Gelderse Ulft veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor het doden van de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel. De rechtbank stelde vast dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was door een psychotische stoornis. Daarom krijgt hij geen celstraf. Het OM had naast tbs ook tien jaar celstraf geëist.
9 minuten geledenHUIZEN (ANP) - Egel- en vogelopvanglocaties hebben hun handen vol aan dieren die het door de hitte en de droogte moeilijk hebben. Zo kunnen egels minder makkelijk voedsel vinden doordat slakken en rupsen zich door de hitte dieper in de grond verstoppen en insecten minder actief zijn.
22 minuten geledenARNHEM (ANP) - De 34-jarige man die is aangehouden op verdenking van het doden van een vrouw in zijn woning aan de Kronenburgsingel in Arnhem, zou het lichaam van het slachtoffer hebben verminkt met de bedoeling het te laten verdwijnen.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen een 55-jarige Rotterdammer die wordt verdacht van het verkrachten en aanranden van een 7-jarig meisje eist het OM 5 jaar cel en tbs met dwangverpleging. De man zou het slachtoffer op 12 augustus 2025 in het Zuiderpark in Rotterdam hebben aangevallen.
31 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken. Zij werd aangereden in de nacht van 25 juli 2020 aan de Waterlandse Zeedijk in Zuiderwoude, nadat ze van huis was weggelopen.
58 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is dinsdag bezig "alles in te richten" in de nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel. "Dat betekent dat de mensen hier straks kunnen beschikken over wifi, water en stroom, zodat ze tijdens het wachten in elk geval verbonden zijn met de rest van de wereld", aldus een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een achttal Nederlandse militairen en enkele honderden collega's van andere Oekraïne-bondgenoten doen mee aan de parade op de Franse nationale feestdag. Het is voor het eerst dat de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen zo optreedt.
2 uur geleden