Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dassen: geweldig dat geluid van Volt aanslaat bij de kiezer

Dassen: geweldig dat geluid van Volt aanslaat bij de kiezer

UTRECHT (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen vindt het "geweldig" dat zijn partij straks ook in de provincies en in de Eerste Kamer vertegenwoordigd lijkt te zijn. Het betekent dat het "optimistische" en "progressieve" geluid van de nog jonge partij aanslaat bij de kiezer, zegt hij voor de camera van de NOS.

Het verlies van de regeringspartijen, die volgens een exitpoll bij elkaar acht senaatszetels kwijt dreigen te raken, "zal een klap zijn", denkt Dassen. "Zij zullen nog meer samenwerking moeten zoeken in de Eerste Kamer. Wij zijn daartoe bereid, maar dan zullen er wel duidelijke keuzes voor de toekomst gemaakt moeten worden."

Dassen stelt ook vast dat de kiezer BBB, de grote winnaar van de provinciale verkiezingen, "een groot mandaat" heeft gegeven. Maar daarmee komt ook een grote verantwoordelijkheid, zo waarschuwt hij BBB-leider Caroline van der Plas.

Meer uit Binnenland

Hondius wil zaterdag aanmeren in Tenerife

SANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.

14 minuten geleden
Beide vliegtuigen met medische evacués cruiseschip vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.

30 minuten geleden
Eerste medische evacuatievlucht vanaf Kaapverdië vertrokken

DEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).

52 minuten geleden
Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

2 uur geleden
Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

MOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.

2 uur geleden
OM eist 7 maanden cel tegen vader Jos Leijdekkers voor witwassen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.

2 uur geleden
Zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

3 uur geleden