Dassen: geweldig dat geluid van Volt aanslaat bij de kiezer
UTRECHT (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen vindt het "geweldig" dat zijn partij straks ook in de provincies en in de Eerste Kamer vertegenwoordigd lijkt te zijn. Het betekent dat het "optimistische" en "progressieve" geluid van de nog jonge partij aanslaat bij de kiezer, zegt hij voor de camera van de NOS.
Het verlies van de regeringspartijen, die volgens een exitpoll bij elkaar acht senaatszetels kwijt dreigen te raken, "zal een klap zijn", denkt Dassen. "Zij zullen nog meer samenwerking moeten zoeken in de Eerste Kamer. Wij zijn daartoe bereid, maar dan zullen er wel duidelijke keuzes voor de toekomst gemaakt moeten worden."
Dassen stelt ook vast dat de kiezer BBB, de grote winnaar van de provinciale verkiezingen, "een groot mandaat" heeft gegeven. Maar daarmee komt ook een grote verantwoordelijkheid, zo waarschuwt hij BBB-leider Caroline van der Plas.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
3 uur geledenALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag wordt zondagmiddag betoogd door patiënten, familieleden en verzorgers. Ze vragen aandacht voor de langdurige gevolgen van infectieziekten als Q-koorts, long covid, ME en de ziekte van Lyme. Ze willen erkenning, betere zorg en een goed beleid.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.
19 uur geleden