Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dassen: gedrag minister vraagt te veel aandacht in oorlogstijd

Dassen: gedrag minister vraagt te veel aandacht in oorlogstijd

DEN HAAG (ANP) - De geheimzinnigheid rond de mondkapjesdeal met Sywert van Lienden ondermijnt het vertrouwen in de politiek, waarschuwt Volt-leider Laurens Dassen. Hij vindt het ook onbestaanbaar dat het gedrag van een minister zo veel aandacht opeist van het parlement in een tijd van oorlog en explosief stijgende prijzen.

"Kiezers verliezen het vertrouwen, en het is ernstig te moeten constateren dat daar alle reden toe is", zegt Dassen. "We praten hier vandaag niet over een incident maar over een schadelijk patroon." Het kabinet maakt er volgens hem een gewoonte van de Tweede Kamer pas goed en volledig te informeren als het echt niet anders meer kan.

Het doet er volgens Dassen niet toe of de mondkapjesdeal tot stand is gekomen door vriendjespolitiek of uit angst voor de beeldvorming. "Het patroon wekt argwaan en dat ondermijnt het vertrouwen." Dat in een crisis fouten worden gemaakt vindt Dassen logisch, maar het is zaak daar "open en transparant" over te communiceren.

Meer uit Politiek

Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

2 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn het eens op hoofdlijnen

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn het op hoofdlijnen eens over hun coalitieakkoord, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS en het AD. Partijleiders Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) hebben daarvoor dagenlang onderhandeld tot in de avond en soms nacht. De Kamerfracties moeten nog instemmen met het akkoord.

3 uur geleden
Kamer wil dat kabinet verbreding A27 bij Amelisweerd schrapt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet het plan voor de verbreding van de A27 bij Amelisweerd intrekt. Een motie van GroenLinks-PvdA met dat verzoek kreeg dinsdag steun van SP, 50PLUS, D66, Volt, Partij voor de Dieren, CDA, ChristenUnie en BBB.

9 uur geleden
De laatste loodjes kosten meer tijd dan gehoopt, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - Het zijn de laatste loodjes van de onderhandelingen, zei D66-leider Rob Jetten voordat hij dinsdag opnieuw aan tafel ging met CDA en VVD. "En dat kost soms net even iets meer tijd dan je van tevoren had gehoopt." De deadline van komende vrijdag (30 januari) "gaat lukken", verwacht hij nog steeds.

15 uur geleden
Staatssecretaris hoopt op snel besluit over spoor naar Gent

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Infrastructuur en Waterstaat) hoopt dat dit jaar een startbesluit wordt genomen over het verbeteren van het goederenspoor tussen Gent en Terneuzen. In een overleg in de Tweede Kamer over het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport (MIRT) zei Aartsen dat hij over dit grensoverschrijdende project intensief contact heeft met zijn Belgische collega's en dat hij verwacht dat de kwestie volgende week in een gezamenlijk overleg aan de orde komt.

1 dag geleden
Makers publieke omroep bieden 'noodpakket' aan in Tweede Kamer

HILVERSUM (ANP) - Medewerkers en makers van de publieke omroep hebben samen met onder meer de vakbonden FNV en de Nederlandse Vereniging van Journalisten een symbolisch noodpakket aangeboden in de Tweede Kamer. Met de actie vragen zij aandacht voor de gevolgen van de aangekondigde bezuinigingen.

1 dag geleden
Formerende partijen willen vier omroephuizen en een taakomroep

DEN HAAG (ANP) - De drie formerende partijen D66, VVD en CDA willen dat er vier nieuwe omroephuizen komen, plus een taakomroep van de NOS en NTR. D66-Kamerlid Ouafa Oualhadj kondigde het plan van de drie partijen aan tijdens een debat over de mediabegroting.

1 dag geleden