Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dasa mist beslissende duels Vitesse vanwege zijn bruiloft

Dasa mist beslissende duels Vitesse vanwege zijn bruiloft

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal niet beschikken over Eli Dasa. De verdediger gaat trouwen en is er daardoor in de wedstrijden van donderdag en zondag tegen AZ niet bij. De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de voorronde van de Conference League van komend seizoen.

Dasa had zijn bruiloft in Israël al enige tijd gepland en dacht juist dat de datum goed was gekozen, tussen eventuele play-offs met Vitesse en de komende interlands met Israël in. Dat bleek niet het geval. Dasa vertrekt na dit seizoen bij Vitesse.

Trainer Thomas Letsch kan donderdag in de thuiswedstrijd tegen AZ verder niet beschikken over Enrico Dueñas, Maximilian Wittek, Jacob Rasmussen, Yann Gboho, Dominik Oroz en Nikolai Baden Frederiksen. Dueñas is al vrijgegeven voor de nationale ploeg van El Salvador. Frederiksen ontbreekt vanwege een schorsing en de anderen zijn geblesseerd. De inzetbaarheid van Adrian Grbic, Matus Bero en Enzo Cornelisse is nog onzeker.

Spirit

"We weten hoe mooi Europa kan zijn en het doel is om daar volgend seizoen weer actief te zijn. AZ is weliswaar de favoriet, maar we gaan vol voor onze kansen", aldus Letsch, die dit seizoen met Vitesse pas in de achtste finales van de Conference League strandde tegen finalist AS Roma.

Vitesse verloor in de halve finales van de play-offs met 3-1 van FC Utrecht, maar wist dat in de return in Arnhem toch nog goed te maken. Na verlenging werd het 3-0. Letsch: "Voor mij was het niet eens zo’n grote verrassing dat we het nog spannend maakten en het zelfs nog om wisten te buigen. Ik ken het team en alle spelers; de spirit is enorm. Natuurlijk was de wedstrijd in Utrecht absoluut niet goed, maar we hebben drie dagen later ons ware gezicht getoond in Arnhem. Nu is het zaak om er donderdag en zondag te staan met dezelfde energie."

Meer uit Voetbal

Napoli verspeelt punten tegen Genoa en leidt nog met 1 punt

NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse titel punten verspeeld tegen Genoa. De ploeg van coach Antonio Conte bleef in het eigen Stadio Diego Armando Maradona in Napels steken op een gelijkspel: 2-2.

13 uur geleden
Club Brugge verslaat Racing Genk en nadert Union tot op 1 punt

GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.

15 uur geleden
Internazionale na zege bij Torino in punten naast Napoli

TURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.

16 uur geleden
Spits Weghorst had zich een andere zondag met Ajax voorgesteld

AMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.

16 uur geleden
Arsenal houdt punt over aan topper tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.

16 uur geleden
Schöne houdt gemengde gevoelens over aan zege van NEC op Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."

16 uur geleden
Ajax-trainer Farioli moest duizelige Sutalo wisselen

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."

16 uur geleden