Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dasa mist beslissende duels Vitesse vanwege zijn bruiloft

Dasa mist beslissende duels Vitesse vanwege zijn bruiloft

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal niet beschikken over Eli Dasa. De verdediger gaat trouwen en is er daardoor in de wedstrijden van donderdag en zondag tegen AZ niet bij. De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de voorronde van de Conference League van komend seizoen.

Dasa had zijn bruiloft in Israël al enige tijd gepland en dacht juist dat de datum goed was gekozen, tussen eventuele play-offs met Vitesse en de komende interlands met Israël in. Dat bleek niet het geval. Dasa vertrekt na dit seizoen bij Vitesse.

Trainer Thomas Letsch kan donderdag in de thuiswedstrijd tegen AZ verder niet beschikken over Enrico Dueñas, Maximilian Wittek, Jacob Rasmussen, Yann Gboho, Dominik Oroz en Nikolai Baden Frederiksen. Dueñas is al vrijgegeven voor de nationale ploeg van El Salvador. Frederiksen ontbreekt vanwege een schorsing en de anderen zijn geblesseerd. De inzetbaarheid van Adrian Grbic, Matus Bero en Enzo Cornelisse is nog onzeker.

Spirit

"We weten hoe mooi Europa kan zijn en het doel is om daar volgend seizoen weer actief te zijn. AZ is weliswaar de favoriet, maar we gaan vol voor onze kansen", aldus Letsch, die dit seizoen met Vitesse pas in de achtste finales van de Conference League strandde tegen finalist AS Roma.

Vitesse verloor in de halve finales van de play-offs met 3-1 van FC Utrecht, maar wist dat in de return in Arnhem toch nog goed te maken. Na verlenging werd het 3-0. Letsch: "Voor mij was het niet eens zo’n grote verrassing dat we het nog spannend maakten en het zelfs nog om wisten te buigen. Ik ken het team en alle spelers; de spirit is enorm. Natuurlijk was de wedstrijd in Utrecht absoluut niet goed, maar we hebben drie dagen later ons ware gezicht getoond in Arnhem. Nu is het zaak om er donderdag en zondag te staan met dezelfde energie."

Meer uit Voetbal

Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

13 minuten geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

2 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

6 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

11 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

15 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

15 uur geleden