Dasa mist beslissende duels Vitesse vanwege zijn bruiloft
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal niet beschikken over Eli Dasa. De verdediger gaat trouwen en is er daardoor in de wedstrijden van donderdag en zondag tegen AZ niet bij. De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de voorronde van de Conference League van komend seizoen.
Dasa had zijn bruiloft in Israël al enige tijd gepland en dacht juist dat de datum goed was gekozen, tussen eventuele play-offs met Vitesse en de komende interlands met Israël in. Dat bleek niet het geval. Dasa vertrekt na dit seizoen bij Vitesse.
Trainer Thomas Letsch kan donderdag in de thuiswedstrijd tegen AZ verder niet beschikken over Enrico Dueñas, Maximilian Wittek, Jacob Rasmussen, Yann Gboho, Dominik Oroz en Nikolai Baden Frederiksen. Dueñas is al vrijgegeven voor de nationale ploeg van El Salvador. Frederiksen ontbreekt vanwege een schorsing en de anderen zijn geblesseerd. De inzetbaarheid van Adrian Grbic, Matus Bero en Enzo Cornelisse is nog onzeker.
Spirit
"We weten hoe mooi Europa kan zijn en het doel is om daar volgend seizoen weer actief te zijn. AZ is weliswaar de favoriet, maar we gaan vol voor onze kansen", aldus Letsch, die dit seizoen met Vitesse pas in de achtste finales van de Conference League strandde tegen finalist AS Roma.
Vitesse verloor in de halve finales van de play-offs met 3-1 van FC Utrecht, maar wist dat in de return in Arnhem toch nog goed te maken. Na verlenging werd het 3-0. Letsch: "Voor mij was het niet eens zo’n grote verrassing dat we het nog spannend maakten en het zelfs nog om wisten te buigen. Ik ken het team en alle spelers; de spirit is enorm. Natuurlijk was de wedstrijd in Utrecht absoluut niet goed, maar we hebben drie dagen later ons ware gezicht getoond in Arnhem. Nu is het zaak om er donderdag en zondag te staan met dezelfde energie."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
6 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
8 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
8 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
9 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
18 uur geleden