Dasa mist beslissende duels Vitesse vanwege zijn bruiloft
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal niet beschikken over Eli Dasa. De verdediger gaat trouwen en is er daardoor in de wedstrijden van donderdag en zondag tegen AZ niet bij. De winnaar van de tweestrijd plaatst zich voor de voorronde van de Conference League van komend seizoen.
Dasa had zijn bruiloft in Israël al enige tijd gepland en dacht juist dat de datum goed was gekozen, tussen eventuele play-offs met Vitesse en de komende interlands met Israël in. Dat bleek niet het geval. Dasa vertrekt na dit seizoen bij Vitesse.
Trainer Thomas Letsch kan donderdag in de thuiswedstrijd tegen AZ verder niet beschikken over Enrico Dueñas, Maximilian Wittek, Jacob Rasmussen, Yann Gboho, Dominik Oroz en Nikolai Baden Frederiksen. Dueñas is al vrijgegeven voor de nationale ploeg van El Salvador. Frederiksen ontbreekt vanwege een schorsing en de anderen zijn geblesseerd. De inzetbaarheid van Adrian Grbic, Matus Bero en Enzo Cornelisse is nog onzeker.
Spirit
"We weten hoe mooi Europa kan zijn en het doel is om daar volgend seizoen weer actief te zijn. AZ is weliswaar de favoriet, maar we gaan vol voor onze kansen", aldus Letsch, die dit seizoen met Vitesse pas in de achtste finales van de Conference League strandde tegen finalist AS Roma.
Vitesse verloor in de halve finales van de play-offs met 3-1 van FC Utrecht, maar wist dat in de return in Arnhem toch nog goed te maken. Na verlenging werd het 3-0. Letsch: "Voor mij was het niet eens zo’n grote verrassing dat we het nog spannend maakten en het zelfs nog om wisten te buigen. Ik ken het team en alle spelers; de spirit is enorm. Natuurlijk was de wedstrijd in Utrecht absoluut niet goed, maar we hebben drie dagen later ons ware gezicht getoond in Arnhem. Nu is het zaak om er donderdag en zondag te staan met dezelfde energie."
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
19 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
4 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
4 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
5 uur geleden