Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dartswereldkampioen Price: niet slecht voor een oud-rugbyspeler

Dartswereldkampioen Price: niet slecht voor een oud-rugbyspeler

LONDEN (ANP) - Gerwyn Price miste in het tweede deel van zijn grillige WK-finale tegen de Schotse veteraan Gary Anderson (7-3) van alles en nog wat. Ook een zeldzame 9-darter ging aan de nieuwe dartskoning voorbij. "Maar dat vond ik niet zo erg. Meestal verlies je de partij waarin je een 9-darter gooit. Daar hield ik mij maar aan vast", liet de 35-jarige Welshman bij de RTL7 opgelucht weten.

Price maakte na een matige start (1-1 in sets) een geweldige indruk in zijn eerste WK-finale. Hij gooide vrijwel foutloos en gunde tweevoudig wereldkampioen Anderson (50) amper kansen om goed in de wedstrijd te komen. Bij een voorsprong van 5-1 in sets kregen de zenuwen echter vat op de voormalige rugbyspeler. Daardoor kreeg Anderson weer wat moed en vertrouwen, maar uiteindelijk bleef Price mentaal overeind, al miste hij nog wel in totaal elf matchdarts.

"Ik moest bij al die missers denken aan mijn familie thuis. Ik wist precies hoe zij zich voelden, want zo voelde ik mij ook. Ik dacht te veel na hoe het zou zijn om die trofee in mijn handen te krijgen. Gelukkig wist ik mezelf te herpakken. Ik heb nu ervaring opgedaan. Ik weet nu hoe het voelt en hoe het moet om een grote prijs te winnen. Er zullen dus zeker meer titels volgen."

Price dacht aan alle andere darters die ooit de wereldtitel wisten te winnen. "Van Gerwen, Taylor, Anderson, noem maar op. En nu hoor ik er ook bij. Een droom van mij is uitgekomen. En dan ben ik ook nog de nieuwe nummer 1 van de wereld. Ik kan niet wachten op het volgende toernooi, als ik op die manier word aangekondigd. Niet slecht toch voor een voormalige rugbyspeler?"

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

13 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

16 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

22 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden