Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dartswereldkampioen Price: niet slecht voor een oud-rugbyspeler

Dartswereldkampioen Price: niet slecht voor een oud-rugbyspeler

LONDEN (ANP) - Gerwyn Price miste in het tweede deel van zijn grillige WK-finale tegen de Schotse veteraan Gary Anderson (7-3) van alles en nog wat. Ook een zeldzame 9-darter ging aan de nieuwe dartskoning voorbij. "Maar dat vond ik niet zo erg. Meestal verlies je de partij waarin je een 9-darter gooit. Daar hield ik mij maar aan vast", liet de 35-jarige Welshman bij de RTL7 opgelucht weten.

Price maakte na een matige start (1-1 in sets) een geweldige indruk in zijn eerste WK-finale. Hij gooide vrijwel foutloos en gunde tweevoudig wereldkampioen Anderson (50) amper kansen om goed in de wedstrijd te komen. Bij een voorsprong van 5-1 in sets kregen de zenuwen echter vat op de voormalige rugbyspeler. Daardoor kreeg Anderson weer wat moed en vertrouwen, maar uiteindelijk bleef Price mentaal overeind, al miste hij nog wel in totaal elf matchdarts.

"Ik moest bij al die missers denken aan mijn familie thuis. Ik wist precies hoe zij zich voelden, want zo voelde ik mij ook. Ik dacht te veel na hoe het zou zijn om die trofee in mijn handen te krijgen. Gelukkig wist ik mezelf te herpakken. Ik heb nu ervaring opgedaan. Ik weet nu hoe het voelt en hoe het moet om een grote prijs te winnen. Er zullen dus zeker meer titels volgen."

Price dacht aan alle andere darters die ooit de wereldtitel wisten te winnen. "Van Gerwen, Taylor, Anderson, noem maar op. En nu hoor ik er ook bij. Een droom van mij is uitgekomen. En dan ben ik ook nog de nieuwe nummer 1 van de wereld. Ik kan niet wachten op het volgende toernooi, als ik op die manier word aangekondigd. Niet slecht toch voor een voormalige rugbyspeler?"

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

15 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

16 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

16 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

16 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

18 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

18 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

18 uur geleden