Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dartswereldkampioen Price: niet slecht voor een oud-rugbyspeler

Dartswereldkampioen Price: niet slecht voor een oud-rugbyspeler

LONDEN (ANP) - Gerwyn Price miste in het tweede deel van zijn grillige WK-finale tegen de Schotse veteraan Gary Anderson (7-3) van alles en nog wat. Ook een zeldzame 9-darter ging aan de nieuwe dartskoning voorbij. "Maar dat vond ik niet zo erg. Meestal verlies je de partij waarin je een 9-darter gooit. Daar hield ik mij maar aan vast", liet de 35-jarige Welshman bij de RTL7 opgelucht weten.

Price maakte na een matige start (1-1 in sets) een geweldige indruk in zijn eerste WK-finale. Hij gooide vrijwel foutloos en gunde tweevoudig wereldkampioen Anderson (50) amper kansen om goed in de wedstrijd te komen. Bij een voorsprong van 5-1 in sets kregen de zenuwen echter vat op de voormalige rugbyspeler. Daardoor kreeg Anderson weer wat moed en vertrouwen, maar uiteindelijk bleef Price mentaal overeind, al miste hij nog wel in totaal elf matchdarts.

"Ik moest bij al die missers denken aan mijn familie thuis. Ik wist precies hoe zij zich voelden, want zo voelde ik mij ook. Ik dacht te veel na hoe het zou zijn om die trofee in mijn handen te krijgen. Gelukkig wist ik mezelf te herpakken. Ik heb nu ervaring opgedaan. Ik weet nu hoe het voelt en hoe het moet om een grote prijs te winnen. Er zullen dus zeker meer titels volgen."

Price dacht aan alle andere darters die ooit de wereldtitel wisten te winnen. "Van Gerwen, Taylor, Anderson, noem maar op. En nu hoor ik er ook bij. Een droom van mij is uitgekomen. En dan ben ik ook nog de nieuwe nummer 1 van de wereld. Ik kan niet wachten op het volgende toernooi, als ik op die manier word aangekondigd. Niet slecht toch voor een voormalige rugbyspeler?"

Meer uit Sport

Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

2 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

3 uur geleden
Warners stuurt alleen 'finalewaardige' atleten naar WK indoor

ARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.

3 uur geleden
Van der Poel sprint naar tweede ritzege in Tirreno-Adriatico

MARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.

4 uur geleden
Paraskiesters Van Bergen en Petit naast podium op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.

6 uur geleden
Ferrari wil roterende achtervleugel in training China inzetten

SHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.

6 uur geleden
Russell verwacht dit jaar spannende strijd Mercedes en Ferrari

SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.

9 uur geleden