Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dartscommentator Nieuwlaat rekent bij WK op 'de oude Michael'

Dartscommentator Nieuwlaat rekent bij WK op 'de oude Michael'

DEN HAAG (ANP) - Vanaf dinsdag is de stem van Jacques Nieuwlaat weer drie weken lang in veel huiskamers te horen. De Hagenaar is namelijk commentator bij het WK darts en in die hoedanigheid al sinds 2001 aan de sport verbonden. Tijdens het komende WK verwacht Nieuwlaat dat de mensen weer "de oude Michael" te zien krijgen, refererend aan Michael van Gerwen, die een teleurstellend jaar hoopt af te sluiten met zijn vierde wereldtitel.

Zo dominant als Van Gerwen de afgelopen jaren was, zo wisselvallig presteerde hij dit seizoen. In de Premier League haalde hij niet eens de play-offs en op de grootste toernooien was er vaak slechts een bijrol voor hem weggelegd.

"Het is denk ik een combinatie van factoren geweest. In januari is hij van materiaal veranderd; hij is met andere pijlen gaan gooien. Hij heeft volgens mij een beetje onderschat wat voor een impact dat heeft op je spel", aldus Nieuwlaat.

Motivatie

"En toen kwam corona eroverheen, waardoor hij een aantal maanden geen toernooien speelde en de motivatie een beetje kwijtraakte. En het was nogal gezellig thuis heb ik begrepen, ook met de kinderen. Hij deed niet mee aan de toernooien waarbij de darters vanuit huis gooiden, terwijl de anderen wel gewoon door zijn gegaan. Michael vond dat niet zo nodig en het was thuis ook lastig te regelen."

De afgelopen weken leek Van Gerwen weer wat beter in vorm te komen. "Langzaam maar zeker zagen we weer een beetje 'de oude Michael'. Hij heeft een goede loting op het WK en ik denk dat hij na twee of drie partijen in het toernooi groeit en zijn niveau gaat halen. Het WK wordt vaak gewonnen door de grote spelers, want je moet lange tijd achter elkaar goed zijn en met de aandacht om kunnen gaan."

Alexandra Palace

In Alexandra Palace is publiek toegestaan, al zal de sfeer in de dartstempel volgens Nieuwlaat niet zo zijn als gebruikelijk. "Gelukkig is er weer publiek, want dat is toch een essentieel onderdeel. Dat hebben de kijkcijfers ook uitgewezen; twee mannen die pijltjes staan te gooien, is niet genoeg", aldus Nieuwlaat. "Ik heb begrepen dat de fans, 1000 in totaal, alleen aan tafels mogen zitten met hun eigen gezin en dat verkleedpartijen verboden zijn. Er wordt alcohol geschonken, maar alleen aan tafel. Het zal anders zijn dan voorgaande jaren, maar ze zullen het vast prachtig aankleden. Het WK blijft het WK."

Nieuwlaat bracht onlangs een boek uit met de titel 'Dikke van Darte'. In het boek bespreekt hij de beste darters en wordt de ontwikkeling van de sport uitvoerig beschreven.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

14 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

15 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

16 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

16 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

16 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

18 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

19 uur geleden