Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dartscommentator Nieuwlaat rekent bij WK op 'de oude Michael'

Dartscommentator Nieuwlaat rekent bij WK op 'de oude Michael'

DEN HAAG (ANP) - Vanaf dinsdag is de stem van Jacques Nieuwlaat weer drie weken lang in veel huiskamers te horen. De Hagenaar is namelijk commentator bij het WK darts en in die hoedanigheid al sinds 2001 aan de sport verbonden. Tijdens het komende WK verwacht Nieuwlaat dat de mensen weer "de oude Michael" te zien krijgen, refererend aan Michael van Gerwen, die een teleurstellend jaar hoopt af te sluiten met zijn vierde wereldtitel.

Zo dominant als Van Gerwen de afgelopen jaren was, zo wisselvallig presteerde hij dit seizoen. In de Premier League haalde hij niet eens de play-offs en op de grootste toernooien was er vaak slechts een bijrol voor hem weggelegd.

"Het is denk ik een combinatie van factoren geweest. In januari is hij van materiaal veranderd; hij is met andere pijlen gaan gooien. Hij heeft volgens mij een beetje onderschat wat voor een impact dat heeft op je spel", aldus Nieuwlaat.

Motivatie

"En toen kwam corona eroverheen, waardoor hij een aantal maanden geen toernooien speelde en de motivatie een beetje kwijtraakte. En het was nogal gezellig thuis heb ik begrepen, ook met de kinderen. Hij deed niet mee aan de toernooien waarbij de darters vanuit huis gooiden, terwijl de anderen wel gewoon door zijn gegaan. Michael vond dat niet zo nodig en het was thuis ook lastig te regelen."

De afgelopen weken leek Van Gerwen weer wat beter in vorm te komen. "Langzaam maar zeker zagen we weer een beetje 'de oude Michael'. Hij heeft een goede loting op het WK en ik denk dat hij na twee of drie partijen in het toernooi groeit en zijn niveau gaat halen. Het WK wordt vaak gewonnen door de grote spelers, want je moet lange tijd achter elkaar goed zijn en met de aandacht om kunnen gaan."

Alexandra Palace

In Alexandra Palace is publiek toegestaan, al zal de sfeer in de dartstempel volgens Nieuwlaat niet zo zijn als gebruikelijk. "Gelukkig is er weer publiek, want dat is toch een essentieel onderdeel. Dat hebben de kijkcijfers ook uitgewezen; twee mannen die pijltjes staan te gooien, is niet genoeg", aldus Nieuwlaat. "Ik heb begrepen dat de fans, 1000 in totaal, alleen aan tafels mogen zitten met hun eigen gezin en dat verkleedpartijen verboden zijn. Er wordt alcohol geschonken, maar alleen aan tafel. Het zal anders zijn dan voorgaande jaren, maar ze zullen het vast prachtig aankleden. Het WK blijft het WK."

Nieuwlaat bracht onlangs een boek uit met de titel 'Dikke van Darte'. In het boek bespreekt hij de beste darters en wordt de ontwikkeling van de sport uitvoerig beschreven.

Meer uit Sport

Djokovic en Sabalenka al klaar in gemengd dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP/AFP) - De Serviër Novak Djokovic en Aryna Sabalenka uit Belarus zijn al in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. Het duo verloor met 4-1 2-4 2-10 van de Tsjechische Kateřina Siniaková en de Brit Henry Patten.

13 uur geleden
Wielrenner Pogačar zet Vuelta naar zijn hand met knappe solo

ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft al tijdens de vierde etappe van de Vuelta de concurrentie op grote achterstand gezet. De Sloveense rodetruidrager van UAE Team Emirates won de bergrit over een kleine 105 kilometer met start en finish in Andorra la Vella na een lange solo.

14 uur geleden
Roeiers kennen ook soepele tweede dag van WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben ook een goede tweede dag van de wereldkampioenschappen in eigen land achter de rug. Alle boten plaatsten zich op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig voor de volgende ronde. Woensdag zijn er nog meer voorrondes, donderdag de eerste finales.

16 uur geleden
Verstappen gaat kartrace tegen honderd tegenstanders aan

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen (28) gaat op 16 september op het circuit van Silverstone tegen honderd tegenstanders een kartrace aan. Dat heeft Red Bull Racing in een persbericht bekendgemaakt. De viervoudig Formule 1-wereldkampioen keert daarmee voor even terug naar zijn raceroots. Verstappen begon op zijn vierde in een kart.

17 uur geleden
Hockeyers benaderden duel met Engeland als echte kwartfinale

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben voor de laatste groepswedstrijd niet gerekend en naar mogelijke scenario's gekeken waarop ze door konden gaan, zegt Jip Janssen. Volgens de strafcornerspecialist benaderden ze de wedstrijd tegen Engeland als een kwartfinale. Het enige verschil was dat na de 2-2-uitslag er nu geen shoot-outs nodig waren. "Dat is het format, maar voor ons was het een kwartfinale", zei Janssen, die zelf voor de 1-1 zorgde.

1 dag geleden
Hockeyers naar halve finale op WK na gelijkspel tegen Engeland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de halve finale op het wereldkampioenschap in eigen land bereikt. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelde in het Amstelveense Wagener Stadion in de winnaarspoule met 2-2 gelijk tegen Engeland en is de groepswinnaar met 7 punten.

1 dag geleden
Roeiers probleemloos door op eerste dag WK in Amsterdamse Bos

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers zijn probleemloos door de eerste dag van de wereldkampioenschappen in eigen land gekomen. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos kwamen namens Nederland de vrouwen en de mannen in de dubbeltwee in actie in de heats. De vrouwen zijn door naar de halve finales, de mannen naar de kwartfinales.

1 dag geleden