Darter Wright schakelt wereldkampioen Humphries uit op WK
LONDEN (ANP) - Peter Wright heeft voor een grote verrassing op het WK darts gezorgd. De kleurrijke Schot was in de achtste finales veel te sterk voor regerend wereldkampioen Luke Humphries: 4-1.
De 54-jarige Wright, die de wereldtitel in 2020 en 2022 veroverde, was de afgelopen jaren niet in zijn beste vorm. Als nummer 17 van de plaatsingslijst voor het WK in het Londense Alexandra Palace, gooide hij tegen Humphries bijna een gemiddelde van 101 punten en benutte 70 procent van zijn dubbels. In de derde ronde schakelde de opgeleefde Wright de Nederlander Jermaine Wattimena uit.
"Luke Humphries en Luke Littler hebben mij geïnspireerd om te blijven darten," zei Wright na zijn zege. "En ik ben nooit vergeten hoe goed ik kan spelen." Humphries maakte een aangeslagen indruk na de wedstrijd. "Ik heb een geweldig jaar gehad," zei de 29-jarige nummer 1 van de wereldranglijst. "Ik wil sterker terugkomen in 2025."
De Nederlanders Michael van Gerwen en Kevin Doets spelen maandag hun achtste finales. Doets neemt het vanaf 13.40 uur op tegen de Engelsman Chris Dobey. Van Gerwen begint rond 21.30 uur aan zijn wedstrijd tegen Jeffrey de Graaf, de Nederlander die in Zweden woont en ook voor dat land uitkomt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
16 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
17 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
17 uur geleden