Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Wright schakelt wereldkampioen Humphries uit op WK

Darter Wright schakelt wereldkampioen Humphries uit op WK

LONDEN (ANP) - Peter Wright heeft voor een grote verrassing op het WK darts gezorgd. De kleurrijke Schot was in de achtste finales veel te sterk voor regerend wereldkampioen Luke Humphries: 4-1.

De 54-jarige Wright, die de wereldtitel in 2020 en 2022 veroverde, was de afgelopen jaren niet in zijn beste vorm. Als nummer 17 van de plaatsingslijst voor het WK in het Londense Alexandra Palace, gooide hij tegen Humphries bijna een gemiddelde van 101 punten en benutte 70 procent van zijn dubbels. In de derde ronde schakelde de opgeleefde Wright de Nederlander Jermaine Wattimena uit.

"Luke Humphries en Luke Littler hebben mij geïnspireerd om te blijven darten," zei Wright na zijn zege. "En ik ben nooit vergeten hoe goed ik kan spelen." Humphries maakte een aangeslagen indruk na de wedstrijd. "Ik heb een geweldig jaar gehad," zei de 29-jarige nummer 1 van de wereldranglijst. "Ik wil sterker terugkomen in 2025."

De Nederlanders Michael van Gerwen en Kevin Doets spelen maandag hun achtste finales. Doets neemt het vanaf 13.40 uur op tegen de Engelsman Chris Dobey. Van Gerwen begint rond 21.30 uur aan zijn wedstrijd tegen Jeffrey de Graaf, de Nederlander die in Zweden woont en ook voor dat land uitkomt.

Meer uit Sport

Zieke Van Gerwen mist Premier League-avond in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.

33 seconden geleden
Schaakgrootmeester Timman (74) overleden

DEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.

56 minuten geleden
Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

7 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

11 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

12 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

12 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

12 uur geleden