Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Wright schakelt wereldkampioen Humphries uit op WK

Darter Wright schakelt wereldkampioen Humphries uit op WK

LONDEN (ANP) - Peter Wright heeft voor een grote verrassing op het WK darts gezorgd. De kleurrijke Schot was in de achtste finales veel te sterk voor regerend wereldkampioen Luke Humphries: 4-1.

De 54-jarige Wright, die de wereldtitel in 2020 en 2022 veroverde, was de afgelopen jaren niet in zijn beste vorm. Als nummer 17 van de plaatsingslijst voor het WK in het Londense Alexandra Palace, gooide hij tegen Humphries bijna een gemiddelde van 101 punten en benutte 70 procent van zijn dubbels. In de derde ronde schakelde de opgeleefde Wright de Nederlander Jermaine Wattimena uit.

"Luke Humphries en Luke Littler hebben mij geïnspireerd om te blijven darten," zei Wright na zijn zege. "En ik ben nooit vergeten hoe goed ik kan spelen." Humphries maakte een aangeslagen indruk na de wedstrijd. "Ik heb een geweldig jaar gehad," zei de 29-jarige nummer 1 van de wereldranglijst. "Ik wil sterker terugkomen in 2025."

De Nederlanders Michael van Gerwen en Kevin Doets spelen maandag hun achtste finales. Doets neemt het vanaf 13.40 uur op tegen de Engelsman Chris Dobey. Van Gerwen begint rond 21.30 uur aan zijn wedstrijd tegen Jeffrey de Graaf, de Nederlander die in Zweden woont en ook voor dat land uitkomt.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

4 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

4 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

7 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

8 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

10 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden