Darter Wright schakelt wereldkampioen Humphries uit op WK
LONDEN (ANP) - Peter Wright heeft voor een grote verrassing op het WK darts gezorgd. De kleurrijke Schot was in de achtste finales veel te sterk voor regerend wereldkampioen Luke Humphries: 4-1.
De 54-jarige Wright, die de wereldtitel in 2020 en 2022 veroverde, was de afgelopen jaren niet in zijn beste vorm. Als nummer 17 van de plaatsingslijst voor het WK in het Londense Alexandra Palace, gooide hij tegen Humphries bijna een gemiddelde van 101 punten en benutte 70 procent van zijn dubbels. In de derde ronde schakelde de opgeleefde Wright de Nederlander Jermaine Wattimena uit.
"Luke Humphries en Luke Littler hebben mij geïnspireerd om te blijven darten," zei Wright na zijn zege. "En ik ben nooit vergeten hoe goed ik kan spelen." Humphries maakte een aangeslagen indruk na de wedstrijd. "Ik heb een geweldig jaar gehad," zei de 29-jarige nummer 1 van de wereldranglijst. "Ik wil sterker terugkomen in 2025."
De Nederlanders Michael van Gerwen en Kevin Doets spelen maandag hun achtste finales. Doets neemt het vanaf 13.40 uur op tegen de Engelsman Chris Dobey. Van Gerwen begint rond 21.30 uur aan zijn wedstrijd tegen Jeffrey de Graaf, de Nederlander die in Zweden woont en ook voor dat land uitkomt.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich teruggetrokken voor zijn partij van vrijdagmiddag tegen Alexander Zverev in de kwartfinales van het tennistoernooi van Wenen. De 29-jarige Nederlander kampt met een rugblessure. Dat meldde de organisatie van het toernooi op X.
35 minuten geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser is bij de WK in Jakarta buiten de medailles geëindigd in de toestelfinale op het onderdeel brug. Visser zette een stabiele oefening neer, maar haar score van 14,066 punten was niet voldoende voor een podiumplaats. Visser eindigde uiteindelijk op een gedeelde zesde plek.
3 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de tweede dag van de WK baanwielrennen in Chili het zilver veroverd op het onderdeel scratch. De 25-jarige Castricummer moest in de sprint alleen de Duitser Moritz Augenstein voorlaten. Het brons werd aanvankelijk toegekend aan de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart. Maar na een chaotische slotfase besloot de jury dat de Portugees Iúri Leitão degene was die in de juiste ronde als derde de finishlijn had gepasseerd.
14 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de WK baanwielrennen in Chili voor de vierde keer de titel op de keirin veroverd. De 28-jarige Brabander, ook regerend olympisch kampioen op het onderdeel, hield in de finale de Australiër Leigh Hoffman en zijn landgenoot Jeffrey Hoogland achter zich.
14 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de finale van het onderdeel keirin. Olympisch kampioen Lavreysen won zijn heat, Hoogland finishte in zijn race als tweede.
16 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Baanrenster Hetty van de Wouw is donderdag bij de WK in Chili doorgedrongen tot de kwartfinales van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse versloeg in de tweede ronde de Tsjechische Veronika Jabornikova.
21 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de halve finales van het onderdeel keirin. Hoogland werd derde in zijn heat, regerend olympisch kampioen Lavreysen behaalde niet veel later hetzelfde resultaat. Een plaats bij de beste vier was nodig voor een vervolg op de piste van Santiago.
21 uur geleden