Darter Wattimena verliest in derde ronde WK van Schot Wright
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena is het niet gelukt door te dringen tot de vierde ronde van het wereldkampioenschap darts. De 36-jarige Nederlander moest in Londen met 4-2 zijn meerdere erkennen in de als zeventiende geplaatste Peter Wright, die het WK twee keer won.
Wattimena pakte direct de leg die Wright begon. Daarna nam de Schot, die niet helemaal fit was en af en toe proestend op het podium stond, het initiatief over. Wright won zes legs op rij en de eerste twee sets: 2-0.
In de derde set bracht Wattimena de stand terug door bij een stand van 2-2 uit te gooien op 144. De ervaren Wright was niet van slag en schreef de vierde set weer op zijn naam, zonder een leg te verliezen. Wattimena volgde dat voorbeeld in de set daarna en verkleinde de achterstand weer, tot 3-2.
Wright liet het niet op een zevende en beslissende set aankomen en maakte het vrij overtuigend af.
Met de uitschakeling van Wattimena zijn nog maar twee Nederlanders op het WK actief. Michael van Gerwen en Kevin Doets komen nog in actie in de derde ronde.
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
6 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
49 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geleden