Darter Wattimena verliest in derde ronde WK van Schot Wright
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena is het niet gelukt door te dringen tot de vierde ronde van het wereldkampioenschap darts. De 36-jarige Nederlander moest in Londen met 4-2 zijn meerdere erkennen in de als zeventiende geplaatste Peter Wright, die het WK twee keer won.
Wattimena pakte direct de leg die Wright begon. Daarna nam de Schot, die niet helemaal fit was en af en toe proestend op het podium stond, het initiatief over. Wright won zes legs op rij en de eerste twee sets: 2-0.
In de derde set bracht Wattimena de stand terug door bij een stand van 2-2 uit te gooien op 144. De ervaren Wright was niet van slag en schreef de vierde set weer op zijn naam, zonder een leg te verliezen. Wattimena volgde dat voorbeeld in de set daarna en verkleinde de achterstand weer, tot 3-2.
Wright liet het niet op een zevende en beslissende set aankomen en maakte het vrij overtuigend af.
Met de uitschakeling van Wattimena zijn nog maar twee Nederlanders op het WK actief. Michael van Gerwen en Kevin Doets komen nog in actie in de derde ronde.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
7 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
10 uur geleden