Darter Wattimena verliest in derde ronde WK van Schot Wright
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena is het niet gelukt door te dringen tot de vierde ronde van het wereldkampioenschap darts. De 36-jarige Nederlander moest in Londen met 4-2 zijn meerdere erkennen in de als zeventiende geplaatste Peter Wright, die het WK twee keer won.
Wattimena pakte direct de leg die Wright begon. Daarna nam de Schot, die niet helemaal fit was en af en toe proestend op het podium stond, het initiatief over. Wright won zes legs op rij en de eerste twee sets: 2-0.
In de derde set bracht Wattimena de stand terug door bij een stand van 2-2 uit te gooien op 144. De ervaren Wright was niet van slag en schreef de vierde set weer op zijn naam, zonder een leg te verliezen. Wattimena volgde dat voorbeeld in de set daarna en verkleinde de achterstand weer, tot 3-2.
Wright liet het niet op een zevende en beslissende set aankomen en maakte het vrij overtuigend af.
Met de uitschakeling van Wattimena zijn nog maar twee Nederlanders op het WK actief. Michael van Gerwen en Kevin Doets komen nog in actie in de derde ronde.
Meer uit Sport
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
19 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
19 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
22 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
22 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
1 dag geleden