Darter Wattimena verliest in derde ronde WK van Schot Wright
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena is het niet gelukt door te dringen tot de vierde ronde van het wereldkampioenschap darts. De 36-jarige Nederlander moest in Londen met 4-2 zijn meerdere erkennen in de als zeventiende geplaatste Peter Wright, die het WK twee keer won.
Wattimena pakte direct de leg die Wright begon. Daarna nam de Schot, die niet helemaal fit was en af en toe proestend op het podium stond, het initiatief over. Wright won zes legs op rij en de eerste twee sets: 2-0.
In de derde set bracht Wattimena de stand terug door bij een stand van 2-2 uit te gooien op 144. De ervaren Wright was niet van slag en schreef de vierde set weer op zijn naam, zonder een leg te verliezen. Wattimena volgde dat voorbeeld in de set daarna en verkleinde de achterstand weer, tot 3-2.
Wright liet het niet op een zevende en beslissende set aankomen en maakte het vrij overtuigend af.
Met de uitschakeling van Wattimena zijn nog maar twee Nederlanders op het WK actief. Michael van Gerwen en Kevin Doets komen nog in actie in de derde ronde.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
1 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
2 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
9 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
19 uur geleden