Darter Van Peer onderuit tegen Heta op WK
LONDEN (ANP) - Berry van Peer is uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De Nederlander begon sterk in zijn derde ronde, maar verloor uiteindelijk van de Australiër Damon Heta. Het werd 4-3 in sets.
Van Peer begon ijzersterk. De eerste set, die de Nederlander zelf begon, won hij met 3-0. Na een snelle break in de leg van Heta eindigde Van Peer de set met een knappe finish van 142.
Het finishen ging Heta in het begin een stuk minder goed af. De Australiër kreeg een setdart in set twee, maar miste de dubbel-20. Van Peer gooide daarna wel zijn dubbel, waarmee de Brabander een 2-0 voorsprong in sets pakte.
Overtuiging
Daarna kwam Heta, de huidige nummer 10 van de wereld, terug in de wedstrijd. Hij trok set drie overtuigend naar zich toe. Daarna won hij ook de vierde set, waardoor de stand weer gelijk werd: 2-2.
Na de pauze pakte Heta een voorsprong van 3-2, Van Peer sloeg daarna terug door de zesde set knap te winnen. In de beslissende set was het alsnog de Australiër die de winst pakte met een finish op 151. Hij speelt nu in de volgende ronde tegen Scott Williams.
Laatste zestien
Raymond van Barneveld strijdt vrijdagmiddag nog voor een plek bij de laatste zestien. Hij speelt tegen Jim Williams. Michael van Gerwen, een van de favorieten voor de titel, speelt in de avond zijn achtste finale tegen Stephen Bunting.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
43 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
22 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
23 uur geleden