Darter Van Leuven doet door mentale problemen stapje terug
BEVERWIJK (ANP) - Noa Lynn van Leuven doet tijdelijk een stapje terug van het professioneel darts. De 28-jarige Beverwijkse, die afgelopen december als eerste Nederlandse vrouw en transgender haar debuut maakte op het WK van profbond PDC, zegt op Instagram dat ze zich even richt op haar mentale gezondheid.
Van Leuven werd deze week uitgeschakeld in de Q-School, het toernooi waar wordt gestreden voor kwalificatie voor grote toernooien in 2025. "Helaas speelde ik niet mijn beste wedstrijden", schrijft ze. "De waarheid is dat mijn hoofd al een poosje niet op de juiste plaats is. Ik worstel al maanden met mijn mentale gezondheid, iedere keer als een toernooi eraan komt. Ik heb het opzij proberen te schuiven, maar dit keer is dat niet gelukt. Focussen op darts, terwijl oude trauma's opspelen door de gebeurtenissen van afgelopen jaar, werkt niet. Het is tijd om prioriteit te geven aan mijn mentale gezondheid en eraan te werken om beter te worden.
De darter benadrukt dat het niet het einde van haar carrière is. "Het is een stap terug om weer stappen vooruit te kunnen zetten."
Van Leuven kwam afgelopen voorjaar in het nieuws omdat enkele darters aangaven niet in een team met haar te willen spelen. In het najaar van 2024 plaatste ze zich met een tweede plaats in de Women's Series voor het WK in Londen. Daar verloor ze in de eerste ronde van landgenoot Kevin Doets.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
6 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
6 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
6 uur geleden