Darter Van Leuven doet door mentale problemen stapje terug
BEVERWIJK (ANP) - Noa Lynn van Leuven doet tijdelijk een stapje terug van het professioneel darts. De 28-jarige Beverwijkse, die afgelopen december als eerste Nederlandse vrouw en transgender haar debuut maakte op het WK van profbond PDC, zegt op Instagram dat ze zich even richt op haar mentale gezondheid.
Van Leuven werd deze week uitgeschakeld in de Q-School, het toernooi waar wordt gestreden voor kwalificatie voor grote toernooien in 2025. "Helaas speelde ik niet mijn beste wedstrijden", schrijft ze. "De waarheid is dat mijn hoofd al een poosje niet op de juiste plaats is. Ik worstel al maanden met mijn mentale gezondheid, iedere keer als een toernooi eraan komt. Ik heb het opzij proberen te schuiven, maar dit keer is dat niet gelukt. Focussen op darts, terwijl oude trauma's opspelen door de gebeurtenissen van afgelopen jaar, werkt niet. Het is tijd om prioriteit te geven aan mijn mentale gezondheid en eraan te werken om beter te worden.
De darter benadrukt dat het niet het einde van haar carrière is. "Het is een stap terug om weer stappen vooruit te kunnen zetten."
Van Leuven kwam afgelopen voorjaar in het nieuws omdat enkele darters aangaven niet in een team met haar te willen spelen. In het najaar van 2024 plaatste ze zich met een tweede plaats in de Women's Series voor het WK in Londen. Daar verloor ze in de eerste ronde van landgenoot Kevin Doets.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
7 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geleden