Darter Van Leuven doet door mentale problemen stapje terug
BEVERWIJK (ANP) - Noa Lynn van Leuven doet tijdelijk een stapje terug van het professioneel darts. De 28-jarige Beverwijkse, die afgelopen december als eerste Nederlandse vrouw en transgender haar debuut maakte op het WK van profbond PDC, zegt op Instagram dat ze zich even richt op haar mentale gezondheid.
Van Leuven werd deze week uitgeschakeld in de Q-School, het toernooi waar wordt gestreden voor kwalificatie voor grote toernooien in 2025. "Helaas speelde ik niet mijn beste wedstrijden", schrijft ze. "De waarheid is dat mijn hoofd al een poosje niet op de juiste plaats is. Ik worstel al maanden met mijn mentale gezondheid, iedere keer als een toernooi eraan komt. Ik heb het opzij proberen te schuiven, maar dit keer is dat niet gelukt. Focussen op darts, terwijl oude trauma's opspelen door de gebeurtenissen van afgelopen jaar, werkt niet. Het is tijd om prioriteit te geven aan mijn mentale gezondheid en eraan te werken om beter te worden.
De darter benadrukt dat het niet het einde van haar carrière is. "Het is een stap terug om weer stappen vooruit te kunnen zetten."
Van Leuven kwam afgelopen voorjaar in het nieuws omdat enkele darters aangaven niet in een team met haar te willen spelen. In het najaar van 2024 plaatste ze zich met een tweede plaats in de Women's Series voor het WK in Londen. Daar verloor ze in de eerste ronde van landgenoot Kevin Doets.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden