Darter Van Leuven doet door mentale problemen stapje terug
BEVERWIJK (ANP) - Noa Lynn van Leuven doet tijdelijk een stapje terug van het professioneel darts. De 28-jarige Beverwijkse, die afgelopen december als eerste Nederlandse vrouw en transgender haar debuut maakte op het WK van profbond PDC, zegt op Instagram dat ze zich even richt op haar mentale gezondheid.
Van Leuven werd deze week uitgeschakeld in de Q-School, het toernooi waar wordt gestreden voor kwalificatie voor grote toernooien in 2025. "Helaas speelde ik niet mijn beste wedstrijden", schrijft ze. "De waarheid is dat mijn hoofd al een poosje niet op de juiste plaats is. Ik worstel al maanden met mijn mentale gezondheid, iedere keer als een toernooi eraan komt. Ik heb het opzij proberen te schuiven, maar dit keer is dat niet gelukt. Focussen op darts, terwijl oude trauma's opspelen door de gebeurtenissen van afgelopen jaar, werkt niet. Het is tijd om prioriteit te geven aan mijn mentale gezondheid en eraan te werken om beter te worden.
De darter benadrukt dat het niet het einde van haar carrière is. "Het is een stap terug om weer stappen vooruit te kunnen zetten."
Van Leuven kwam afgelopen voorjaar in het nieuws omdat enkele darters aangaven niet in een team met haar te willen spelen. In het najaar van 2024 plaatste ze zich met een tweede plaats in de Women's Series voor het WK in Londen. Daar verloor ze in de eerste ronde van landgenoot Kevin Doets.
Meer uit Sport
PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
1 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
5 uur geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
10 uur geleden