Darter Van Gerwen wint voor zevende keer Premier League
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor de zevende keer in zijn loopbaan de Premier League gewonnen. De nummer 3 van de wereld was in de Londense O2 Arena in de finale met 11-5 Gerwyn Price uit Wales de baas.
In de finale kwam de Nederlander tot een gemiddelde van 105,43, Price - die de Premier League nog nooit heeft weten te winnen - noteerde een gemiddelde score van 99,5.
Van Gerwen was eerder op de avond in de halve eindstrijd met 10-8 te sterk voor Michael Smith, Price liet Jonny Clayton met 10-2 kansloos.
Vlekkeloze finale
Van Gerwen kwam in de finale geen moment in de problemen en hij liep vanaf 2-2 uit naar een 7-2-voorsprong. Hij maakte het bij 10-5 af door dubbel 9 te gooien, waarna hij het uitschreeuwde van vreugde. De afgelopen maanden verloor hij meerdere keren van Price, die de laatste weken in uitstekende vorm verkeerde.
De laatste weken presteerde Van Gerwen bijzonder wisselvallig. Tijdens de zesde speelavond was hij voor het laatst de beste en op de laatste tien speelavonden won hij geen enkele keer drie duels op een rij. Vorige week meldde hij zich in Aberdeen af voor zijn halve finale, omdat hij last had van een schouderblessure. Kort daarna maakte hij bekend dat hij hoe dan ook zou deelnemen aan de play-offs in Londen.
275.000 pond
De 34 jaar oude Van Gerwen ontving een cheque van 275.000 pond, omgerekend 316.000 euro. Hij won de Premier League ook in 2013, 2016, 2017, 2018, 2019 en 2022. In 2014 en 2015 was Van Gerwen finalist in de topcompetitie voor de acht meest aansprekende darters.
Vorig jaar won Van Gerwen in de finale met 11-10 van Joe Cullen. Toen vonden de play-offs plaats in Berlijn.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
9 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
14 uur geleden