Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen wint voor zevende keer Premier League

Darter Van Gerwen wint voor zevende keer Premier League

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor de zevende keer in zijn loopbaan de Premier League gewonnen. De nummer 3 van de wereld was in de Londense O2 Arena in de finale met 11-5 Gerwyn Price uit Wales de baas.

In de finale kwam de Nederlander tot een gemiddelde van 105,43, Price - die de Premier League nog nooit heeft weten te winnen - noteerde een gemiddelde score van 99,5.

Van Gerwen was eerder op de avond in de halve eindstrijd met 10-8 te sterk voor Michael Smith, Price liet Jonny Clayton met 10-2 kansloos.

Vlekkeloze finale

Van Gerwen kwam in de finale geen moment in de problemen en hij liep vanaf 2-2 uit naar een 7-2-voorsprong. Hij maakte het bij 10-5 af door dubbel 9 te gooien, waarna hij het uitschreeuwde van vreugde. De afgelopen maanden verloor hij meerdere keren van Price, die de laatste weken in uitstekende vorm verkeerde.

De laatste weken presteerde Van Gerwen bijzonder wisselvallig. Tijdens de zesde speelavond was hij voor het laatst de beste en op de laatste tien speelavonden won hij geen enkele keer drie duels op een rij. Vorige week meldde hij zich in Aberdeen af voor zijn halve finale, omdat hij last had van een schouderblessure. Kort daarna maakte hij bekend dat hij hoe dan ook zou deelnemen aan de play-offs in Londen.

275.000 pond

De 34 jaar oude Van Gerwen ontving een cheque van 275.000 pond, omgerekend 316.000 euro. Hij won de Premier League ook in 2013, 2016, 2017, 2018, 2019 en 2022. In 2014 en 2015 was Van Gerwen finalist in de topcompetitie voor de acht meest aansprekende darters.

Vorig jaar won Van Gerwen in de finale met 11-10 van Joe Cullen. Toen vonden de play-offs plaats in Berlijn.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

2 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

3 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

5 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

6 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

8 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden