Darter Van Gerwen wint voor zevende keer Premier League
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor de zevende keer in zijn loopbaan de Premier League gewonnen. De nummer 3 van de wereld was in de Londense O2 Arena in de finale met 11-5 Gerwyn Price uit Wales de baas.
In de finale kwam de Nederlander tot een gemiddelde van 105,43, Price - die de Premier League nog nooit heeft weten te winnen - noteerde een gemiddelde score van 99,5.
Van Gerwen was eerder op de avond in de halve eindstrijd met 10-8 te sterk voor Michael Smith, Price liet Jonny Clayton met 10-2 kansloos.
Vlekkeloze finale
Van Gerwen kwam in de finale geen moment in de problemen en hij liep vanaf 2-2 uit naar een 7-2-voorsprong. Hij maakte het bij 10-5 af door dubbel 9 te gooien, waarna hij het uitschreeuwde van vreugde. De afgelopen maanden verloor hij meerdere keren van Price, die de laatste weken in uitstekende vorm verkeerde.
De laatste weken presteerde Van Gerwen bijzonder wisselvallig. Tijdens de zesde speelavond was hij voor het laatst de beste en op de laatste tien speelavonden won hij geen enkele keer drie duels op een rij. Vorige week meldde hij zich in Aberdeen af voor zijn halve finale, omdat hij last had van een schouderblessure. Kort daarna maakte hij bekend dat hij hoe dan ook zou deelnemen aan de play-offs in Londen.
275.000 pond
De 34 jaar oude Van Gerwen ontving een cheque van 275.000 pond, omgerekend 316.000 euro. Hij won de Premier League ook in 2013, 2016, 2017, 2018, 2019 en 2022. In 2014 en 2015 was Van Gerwen finalist in de topcompetitie voor de acht meest aansprekende darters.
Vorig jaar won Van Gerwen in de finale met 11-10 van Joe Cullen. Toen vonden de play-offs plaats in Berlijn.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
15 uur geleden