Darter Van Gerwen wint op Grand Slam van landgenote Van Leuven
WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de eerste ronde van het Grand Slam of Darts eenvoudig gewonnen van landgenote Noa-Lynn van Leuven. De Brabander won de wedstrijd in groep G met 5-0.
Van Gerwen pakte meteen de eerste leg die Van Leuven was begonnen. In de derde leg kreeg de trans vrouw kansen om de leg te winnen, maar dat lukte niet, waarop Van Gerwen toesloeg. Op 4-0 miste Van Gerwen twee matchdarts, maar Van Leuven kon de leg ook niet uitgooien op 120. Daarop maakte 'Mighty Mike' het af. In dezelfde groep won Gary Anderson met 5-1 van Ryan Joyce.
Van Leuven mag later dit jaar als eerste Nederlandse vrouw ooit meedoen aan het WK darts. De 28-jarige Beverwijkse kwalificeerde zich door een van de laatste toernooien uit de Women's Series van profbond PDC te winnen.
Reactie Van Leuven
"Ik had gehoopt er iets meer van te maken", zei Van Leuven bij Viaplay. "Een hele ervaring. Jammer dat ik niet een leg of iets meer pakte. Misschien was ik meer bezig met wat het publiek denkt en doet. Ik hoop tegen Joyce er een mooie wedstrijd van kan maken. Dat ik iets comfortabeler ben op de triples en ook nog eens een dubbel gooi."
Danny Noppert en Gian van Veen begonnen de Grand Slam of Darts ook met een zege in de groep.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
6 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
17 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden