
Darter Van Gerwen wint na 'slechtste voorbereiding ooit'
KOPENHAGEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen beleefde naar eigen zeggen "de slechtste voorbereiding ooit", maar hij wist zijn partij in de eerste ronde van de Nordic Darts Masters in Kopenhagen toch te winnen. De verliezend WK-finalist was met 6-3 te sterk voor de Zweed Andreas Harrysson en treft zaterdag in de kwartfinales de Schot Peter Wright.
Van Gerwen bereikte begin deze maand de finale van het WK in Londen, maar werd daarin overklast door de Engelsman Michael Smith. De 33-jarige Brabander speelde daarna nog een demonstratietoernooi in Düsseldorf en ging vervolgens met zijn gezin op vakantie naar Curaçao. Hij vloog vrijdag via Schiphol naar Kopenhagen en stond 's avonds, na een reis van in totaal 16 uur, alweer voor het bord.
"Dit was waarschijnlijk mijn slechtste voorbereiding ooit", zei Van Gerwen. "Maar ik wilde spelen, de PDC wilde dat ik zou spelen en de fans ook. Dan moet je zorgen dat het lukt. Ik had net genoeg tijd om hier naartoe te komen. Ik heb in mijn partij heel wat dingen beter kunnen doen, maar gezien de voorbereiding moet ik blij zijn dat ik heb gewonnen. Ik kan erover klagen, maar dan had ik me moeten afmelden."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.
19 uur geledenTOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.
20 uur geledenPASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.
20 uur geleden