Darter Van Gerwen wint na 'slechtste voorbereiding ooit'
KOPENHAGEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen beleefde naar eigen zeggen "de slechtste voorbereiding ooit", maar hij wist zijn partij in de eerste ronde van de Nordic Darts Masters in Kopenhagen toch te winnen. De verliezend WK-finalist was met 6-3 te sterk voor de Zweed Andreas Harrysson en treft zaterdag in de kwartfinales de Schot Peter Wright.
Van Gerwen bereikte begin deze maand de finale van het WK in Londen, maar werd daarin overklast door de Engelsman Michael Smith. De 33-jarige Brabander speelde daarna nog een demonstratietoernooi in Düsseldorf en ging vervolgens met zijn gezin op vakantie naar Curaçao. Hij vloog vrijdag via Schiphol naar Kopenhagen en stond 's avonds, na een reis van in totaal 16 uur, alweer voor het bord.
"Dit was waarschijnlijk mijn slechtste voorbereiding ooit", zei Van Gerwen. "Maar ik wilde spelen, de PDC wilde dat ik zou spelen en de fans ook. Dan moet je zorgen dat het lukt. Ik had net genoeg tijd om hier naartoe te komen. Ik heb in mijn partij heel wat dingen beter kunnen doen, maar gezien de voorbereiding moet ik blij zijn dat ik heb gewonnen. Ik kan erover klagen, maar dan had ik me moeten afmelden."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
25 minuten geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
12 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
16 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
18 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
18 uur geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
19 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
19 uur geleden