Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen wil in WK-finale eindelijk schitteren

Darter Van Gerwen wil in WK-finale eindelijk schitteren

LONDEN (ANP) - Als het aan darter Michael van Gerwen ligt, dan bewaart hij zijn beste spel voor de finale van het WK tegen Peter Wright. De titelverdediger uit Brabant kan niet wachten totdat hij woensdagavond in een uitverkocht Alexandra Palace in Londen kan laten zien hoe goed hij werkelijk is. "Want tot nu toe heb ik hier mijn beste niveau nog niet gehaald", vindt hij. "En daar baal ik ontzettend van."

Van Gerwen kwam nauwelijks in de problemen op weg naar de finale, die hem een vierde wereldtitel moet opleveren. "Maar alleen tegen Stephen Bunting gooide ik een goede wedstrijd", stelt hij. "Verder heb ik nog niet laten zien wat ik kan. Ik heb hier te veel scores zonder triples. Als het echt moet, dan gaan de dubbels er gewoon in. Maar ik win met m'n B-spel mijn wedstrijden. Kan je nagaan wat er gebeurt als ik mijn beste spel ga spelen. Dan hebben ze een probleem."

De WK-finale tussen Van Gerwen en Wright is een herhaling van de eindstrijd van zes jaar geleden, die de kale Nederlander zijn eerste wereldtitel opleverde. Beide darters stonden 78 keer tegenover elkaar. Maar liefst 59 keer stapte Van Gerwen als winnaar van het podium. "Hij gooit niet graag finales tegen mij. Peter heeft al vaak pijlen gehad om de wedstrijd uit te gooien, maar die wist hij dan steeds niet te benutten. Meestal is hij de runner-up in finales tegen mij", vertelt 'Mighty Mike' met bravoure.

Pestkop

De 49-jarige Wright wil zich niet laten beïnvloeden door zijn slechte statistieken tegen Van Gerwen. "Ik ben rijper dan zes jaar geleden tijdens mijn eerste WK-finale tegen hem", stelt de Schot. "Toen was ik niet klaar voor de wereldtitel, nu wel."

Wright is niet alleen een begenadigd darter. Met een kleurrijke hanenkam op zijn verder kale hoofd en opvallende kledingkeus doet hij er ook alles aan om zijn tegenstanders uit het spel te halen. Dat merkte ook Gerwyn Price uit Wales maandag in zijn halve finale tegen de clowneske Schot. Wright vond dat Price in de aanloop van het duel een wel hele grote mond had. Daarom tikte hij zijn tegenstander even op de arm nadat hij de eerste set had gewonnen. "Vanaf dat moment heb ik geen pijl meer fatsoenlijk gegooid", erkende Price na nederlaag van 6-3. "Hij is een echte pestkop."

Van Gerwen besloot zijn halve eindstrijd tegen de Engelsman Nathan Aspinall eveneens met een zege van 6-3. Zijn gemiddelde van ruim 96 punten met drie pijlen en slechts drie maximale scores van 180 stelden hem ontevreden. "Dat moet echt veel en veel beter", blikt hij vooruit op een finale die de winnaar 586.000 euro oplevert. De verliezer gaat met 234.000 euro naar huis.

Meer uit Sport

Dodgers trekken stand tegen Blue Jays gelijk in World Series

TORONTO (ANP/RTR) - De honkballers van de Los Angeles Dodgers hebben de hoop op het winnen van de World Series levend gehouden. De titelverdediger versloeg de Toronto Blue Jays in het Rogers Centre met 3-1 en kwam in de best-of-seven-reeks op 3-3. Het beslissende duel staat zaterdag (lokale tijd) in Toronto op het programma.

30 minuten geleden
Groenewoud troeft op NK Rijpma-De Jong en Beune af op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor de tweede keer op rij de Nederlandse titel op de 1500 meter veroverd. De 26-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was met 1.53,33 ruim sneller dan Antoinette Rijpma-de Jong en Joy Beune.

7 uur geleden
De Boo pakt titel met eerste 500 meter onder de 34 in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is voor de derde keer op rij Nederlands kampioen geworden op de 500 meter. De 21-jarige wereldkampioen op deze afstand bleef met een tijd van 33,98 op de tweede 500 meter Sebas Diniz en Stefan Westenbroek in het klassement over twee ritten voor.

7 uur geleden
Vitesse wint bij VVV-Venlo na slecht nieuws van KNVB

VENLO (ANP) - Vitesse liet zich in het uitduel met VVV-Venlo niet afleiden door het nieuws dat de KNVB zich verzet tegen de beslissing van het gerechtshof om de club uit Arnhem de proflicentie terug te geven. Dillon Hoogewerf en Elias Huth leidden de bezoekers met doelpunten naar een zege in stadion De Koel (1-2). Gabin Blancquart scoorde in de slotfase voor VVV.

11 uur geleden
Eerste Nederlandse titel op 5000 meter voor schaatser Bosker

HEERENVEEN (ANP) - Marcel Bosker is bij de NK afstanden in Heerenveen voor het eerst Nederlands kampioen op de 5000 meter geworden. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een tijd van 6.09,72 titelverdediger Chris Huizinga en Jorrit Bergsma voor.

13 uur geleden
Wereldkampioen marathon Simbu doet mee aan Zevenheuvelenloop

NIJMEGEN (ANP) - Alphonce Simbu, de Tanzaniaanse wereldkampioen op de marathon, loopt op 16 november de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. De 33-jarige wereldkampioen van afgelopen maand in Tokio krijgt in de wedstrijd over 15 kilometer concurrentie van onder anderen Mike Foppen en de Kenianen Benson Kiplangat, Alex Matata en Daniel Mateiko.

19 uur geleden
Kickbokser Rigters meldt zich af voor Glory-gevecht

ARNHEM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters mist het Glory-evenement van 13 december in de GelreDome door persoonlijke omstandigheden. Ook zegt hij zijn gezondheid te verkiezen boven deelname aan Glory Collision 8, meldt de kickboksorganisatie.

20 uur geleden