Darter Van Gerwen wil in WK-finale eindelijk schitteren
LONDEN (ANP) - Als het aan darter Michael van Gerwen ligt, dan bewaart hij zijn beste spel voor de finale van het WK tegen Peter Wright. De titelverdediger uit Brabant kan niet wachten totdat hij woensdagavond in een uitverkocht Alexandra Palace in Londen kan laten zien hoe goed hij werkelijk is. "Want tot nu toe heb ik hier mijn beste niveau nog niet gehaald", vindt hij. "En daar baal ik ontzettend van."
Van Gerwen kwam nauwelijks in de problemen op weg naar de finale, die hem een vierde wereldtitel moet opleveren. "Maar alleen tegen Stephen Bunting gooide ik een goede wedstrijd", stelt hij. "Verder heb ik nog niet laten zien wat ik kan. Ik heb hier te veel scores zonder triples. Als het echt moet, dan gaan de dubbels er gewoon in. Maar ik win met m'n B-spel mijn wedstrijden. Kan je nagaan wat er gebeurt als ik mijn beste spel ga spelen. Dan hebben ze een probleem."
De WK-finale tussen Van Gerwen en Wright is een herhaling van de eindstrijd van zes jaar geleden, die de kale Nederlander zijn eerste wereldtitel opleverde. Beide darters stonden 78 keer tegenover elkaar. Maar liefst 59 keer stapte Van Gerwen als winnaar van het podium. "Hij gooit niet graag finales tegen mij. Peter heeft al vaak pijlen gehad om de wedstrijd uit te gooien, maar die wist hij dan steeds niet te benutten. Meestal is hij de runner-up in finales tegen mij", vertelt 'Mighty Mike' met bravoure.
Pestkop
De 49-jarige Wright wil zich niet laten beïnvloeden door zijn slechte statistieken tegen Van Gerwen. "Ik ben rijper dan zes jaar geleden tijdens mijn eerste WK-finale tegen hem", stelt de Schot. "Toen was ik niet klaar voor de wereldtitel, nu wel."
Wright is niet alleen een begenadigd darter. Met een kleurrijke hanenkam op zijn verder kale hoofd en opvallende kledingkeus doet hij er ook alles aan om zijn tegenstanders uit het spel te halen. Dat merkte ook Gerwyn Price uit Wales maandag in zijn halve finale tegen de clowneske Schot. Wright vond dat Price in de aanloop van het duel een wel hele grote mond had. Daarom tikte hij zijn tegenstander even op de arm nadat hij de eerste set had gewonnen. "Vanaf dat moment heb ik geen pijl meer fatsoenlijk gegooid", erkende Price na nederlaag van 6-3. "Hij is een echte pestkop."
Van Gerwen besloot zijn halve eindstrijd tegen de Engelsman Nathan Aspinall eveneens met een zege van 6-3. Zijn gemiddelde van ruim 96 punten met drie pijlen en slechts drie maximale scores van 180 stelden hem ontevreden. "Dat moet echt veel en veel beter", blikt hij vooruit op een finale die de winnaar 586.000 euro oplevert. De verliezer gaat met 234.000 euro naar huis.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
11 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
13 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden