Darter Van Gerwen wil in WK-finale eindelijk schitteren
LONDEN (ANP) - Als het aan darter Michael van Gerwen ligt, dan bewaart hij zijn beste spel voor de finale van het WK tegen Peter Wright. De titelverdediger uit Brabant kan niet wachten totdat hij woensdagavond in een uitverkocht Alexandra Palace in Londen kan laten zien hoe goed hij werkelijk is. "Want tot nu toe heb ik hier mijn beste niveau nog niet gehaald", vindt hij. "En daar baal ik ontzettend van."
Van Gerwen kwam nauwelijks in de problemen op weg naar de finale, die hem een vierde wereldtitel moet opleveren. "Maar alleen tegen Stephen Bunting gooide ik een goede wedstrijd", stelt hij. "Verder heb ik nog niet laten zien wat ik kan. Ik heb hier te veel scores zonder triples. Als het echt moet, dan gaan de dubbels er gewoon in. Maar ik win met m'n B-spel mijn wedstrijden. Kan je nagaan wat er gebeurt als ik mijn beste spel ga spelen. Dan hebben ze een probleem."
De WK-finale tussen Van Gerwen en Wright is een herhaling van de eindstrijd van zes jaar geleden, die de kale Nederlander zijn eerste wereldtitel opleverde. Beide darters stonden 78 keer tegenover elkaar. Maar liefst 59 keer stapte Van Gerwen als winnaar van het podium. "Hij gooit niet graag finales tegen mij. Peter heeft al vaak pijlen gehad om de wedstrijd uit te gooien, maar die wist hij dan steeds niet te benutten. Meestal is hij de runner-up in finales tegen mij", vertelt 'Mighty Mike' met bravoure.
Pestkop
De 49-jarige Wright wil zich niet laten beïnvloeden door zijn slechte statistieken tegen Van Gerwen. "Ik ben rijper dan zes jaar geleden tijdens mijn eerste WK-finale tegen hem", stelt de Schot. "Toen was ik niet klaar voor de wereldtitel, nu wel."
Wright is niet alleen een begenadigd darter. Met een kleurrijke hanenkam op zijn verder kale hoofd en opvallende kledingkeus doet hij er ook alles aan om zijn tegenstanders uit het spel te halen. Dat merkte ook Gerwyn Price uit Wales maandag in zijn halve finale tegen de clowneske Schot. Wright vond dat Price in de aanloop van het duel een wel hele grote mond had. Daarom tikte hij zijn tegenstander even op de arm nadat hij de eerste set had gewonnen. "Vanaf dat moment heb ik geen pijl meer fatsoenlijk gegooid", erkende Price na nederlaag van 6-3. "Hij is een echte pestkop."
Van Gerwen besloot zijn halve eindstrijd tegen de Engelsman Nathan Aspinall eveneens met een zege van 6-3. Zijn gemiddelde van ruim 96 punten met drie pijlen en slechts drie maximale scores van 180 stelden hem ontevreden. "Dat moet echt veel en veel beter", blikt hij vooruit op een finale die de winnaar 586.000 euro oplevert. De verliezer gaat met 234.000 euro naar huis.
Meer uit Sport
LAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters kunnen in aanloop naar de Olympische en Paralympische Spelen van Los Angeles in 2028 naar een zogeheten pre-camp in Mission Viejo, in de staat Californië. Dat meldt sportkoepel NOC*NSF in een persbericht.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben in Rio de Janeiro voor het eerst sinds 2023 een Elite16-toernooi op hun naam geschreven. De nummers 6 van de wereldranglijst wonnen in de finale met 21-16 21-16 van titelverdedigsters Carolina Solberg en Rebecca Silva uit Brazilië.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
18 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
18 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
19 uur geledenRØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.
21 uur geleden