Darter Van Gerwen vol vertrouwen voor WK-finale in Londen
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor het begin van de WK-finale tegen Peter Wright in Londen zijn grote vertrouwen uitgesproken op een goede afloop. "Je hoeft niet te hopen op een overwinning voor mij, ik ga het gewoon doen", sprak de 30-jarige Brabander tegen een verslaggever van RTL7. "Peter is een goede en complete darter, maar maakt vaak wat foutjes op de beslissende momenten. Als ik goed ben, win ik."
Wright verloor in 2014 in zijn eerste WK-finale met 7-4 van Van Gerwen. "Ik heb sindsdien veel geleerd", zei de 49-jarige Schot, die het tot dusver op mentaal gebied vaak in grote finales liet afweten. "Ik ben ook een ander mens geworden. Vooral op dit toernooi heb ik het gevoel gekregen dat ik van iedereen kan winnen. Ik geloof in mezelf. Het zal in de finale opnieuw vooral om mentale kracht draaien."
Van Gerwen, die de wereldtitel in 2014, 2017 en 2019 veroverde, speelde tot dusver 78 wedstrijden tegen Wright en won in die reeks 59 keer.
De WK-finale in het uitverkochte Alexandra Palace begint om 20.15 uur.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
13 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
14 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
18 uur geleden