Darter Van Gerwen vol vertrouwen voor WK-finale in Londen
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor het begin van de WK-finale tegen Peter Wright in Londen zijn grote vertrouwen uitgesproken op een goede afloop. "Je hoeft niet te hopen op een overwinning voor mij, ik ga het gewoon doen", sprak de 30-jarige Brabander tegen een verslaggever van RTL7. "Peter is een goede en complete darter, maar maakt vaak wat foutjes op de beslissende momenten. Als ik goed ben, win ik."
Wright verloor in 2014 in zijn eerste WK-finale met 7-4 van Van Gerwen. "Ik heb sindsdien veel geleerd", zei de 49-jarige Schot, die het tot dusver op mentaal gebied vaak in grote finales liet afweten. "Ik ben ook een ander mens geworden. Vooral op dit toernooi heb ik het gevoel gekregen dat ik van iedereen kan winnen. Ik geloof in mezelf. Het zal in de finale opnieuw vooral om mentale kracht draaien."
Van Gerwen, die de wereldtitel in 2014, 2017 en 2019 veroverde, speelde tot dusver 78 wedstrijden tegen Wright en won in die reeks 59 keer.
De WK-finale in het uitverkochte Alexandra Palace begint om 20.15 uur.
Meer uit Sport
ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
39 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
4 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
23 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geleden