Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen vol vertrouwen voor WK-finale in Londen

Darter Van Gerwen vol vertrouwen voor WK-finale in Londen

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor het begin van de WK-finale tegen Peter Wright in Londen zijn grote vertrouwen uitgesproken op een goede afloop. "Je hoeft niet te hopen op een overwinning voor mij, ik ga het gewoon doen", sprak de 30-jarige Brabander tegen een verslaggever van RTL7. "Peter is een goede en complete darter, maar maakt vaak wat foutjes op de beslissende momenten. Als ik goed ben, win ik."

Wright verloor in 2014 in zijn eerste WK-finale met 7-4 van Van Gerwen. "Ik heb sindsdien veel geleerd", zei de 49-jarige Schot, die het tot dusver op mentaal gebied vaak in grote finales liet afweten. "Ik ben ook een ander mens geworden. Vooral op dit toernooi heb ik het gevoel gekregen dat ik van iedereen kan winnen. Ik geloof in mezelf. Het zal in de finale opnieuw vooral om mentale kracht draaien."

Van Gerwen, die de wereldtitel in 2014, 2017 en 2019 veroverde, speelde tot dusver 78 wedstrijden tegen Wright en won in die reeks 59 keer.

De WK-finale in het uitverkochte Alexandra Palace begint om 20.15 uur.

Meer uit Sport

De Vries eindelijk weer op het podium in Formule E

MONACO (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft voor het eerst sinds zijn terugkeer in de Formule E anderhalf jaar geleden het podium gehaald. De coureur van Mahindra Racing werd bij de ePrix van Monte Carlo tweede achter de Brit Oliver Rowland, die zijn derde zege van het seizoen boekte. De Brit Jake Dennis werd derde. Robin Frijns eindigde als achtste.

50 minuten geleden
Martinez leider in Ronde van Romandië na winst in zware bergrit

THYON 2000 (ANP) - De Franse wielrenner Lenny Martinez heeft de vierde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen, een rit met aankomst na een klim naar skioord Thyon 2000. De 21-jarige Martinez, van de ploeg Bahrain Victorious, versloeg zijn medevluchter João Almeida in een sprint bergop en nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Alex Baudin.

2 uur geleden
Pluimers en Zijlaard met wielerploeg Tudor naar Giro d'Italia

BERN (ANP) - Rick Pluimers en Maikel Zijlaard behoren tot de selectie van de Zwitserse wielerploeg Tudor Pro Cycling voor de Giro d'Italia. Beide Nederlanders maken hun debuut in een grote ronde. De Giro begint vrijdag in Albanië.

3 uur geleden
Discuswerpster Van Klinken pakt zilver in Diamond League

SHANGHAI (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij de tweede wedstrijd uit de Diamond League bij het discuswerpen het zilver gepakt. In Shanghai kwam de 25-jarige Drentse atlete bij haar laatste poging tot een worp van 66,22 meter. Het was haar beste prestatie van dit jaar. Vorige week eindigde Van Klinken in Xiamen nog als vierde.

5 uur geleden
Verstappen kan leven met vierde startpositie in sprintrace Miami

Het MIAMI (ANP) - Kersvers vader Max Verstappen was gezien de omstandigheden best te spreken over de vierde plek die hij veroverde in de kwalificaties voor de sprintrace van de Grote Prijs van Miami van zaterdag. "P4 is oké, al is het natuurlijk niet het streven. Maar we moeten realistisch zijn met de beperkingen die we nu hebben", zei hij via zijn team Red Bull.

9 uur geleden
Verstappen start als vierde in sprintrace Miami

N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: meer over posities

15 uur geleden
Verstappen start als vierde in sprintrace Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen start als vierde in de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De regerend wereldkampioen was met de Red Bull duidelijk langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. Ook de twee McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris waren sneller dan Verstappen

19 uur geleden