Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen vol vertrouwen voor WK-finale in Londen

Darter Van Gerwen vol vertrouwen voor WK-finale in Londen

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft voor het begin van de WK-finale tegen Peter Wright in Londen zijn grote vertrouwen uitgesproken op een goede afloop. "Je hoeft niet te hopen op een overwinning voor mij, ik ga het gewoon doen", sprak de 30-jarige Brabander tegen een verslaggever van RTL7. "Peter is een goede en complete darter, maar maakt vaak wat foutjes op de beslissende momenten. Als ik goed ben, win ik."

Wright verloor in 2014 in zijn eerste WK-finale met 7-4 van Van Gerwen. "Ik heb sindsdien veel geleerd", zei de 49-jarige Schot, die het tot dusver op mentaal gebied vaak in grote finales liet afweten. "Ik ben ook een ander mens geworden. Vooral op dit toernooi heb ik het gevoel gekregen dat ik van iedereen kan winnen. Ik geloof in mezelf. Het zal in de finale opnieuw vooral om mentale kracht draaien."

Van Gerwen, die de wereldtitel in 2014, 2017 en 2019 veroverde, speelde tot dusver 78 wedstrijden tegen Wright en won in die reeks 59 keer.

De WK-finale in het uitverkochte Alexandra Palace begint om 20.15 uur.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

6 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

12 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

13 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

14 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

15 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden