Darter Van Gerwen strandt in Amsterdam in halve finales
AMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft bij de World Series of Darts Finals in Amsterdam de finale niet gehaald. De viervoudige kampioen moest in de halve eindstrijd zijn meerdere erkennen in Jonny Clayton uit Wales. Het duel eindigde in 11-6. Van Gerwen kwam in de partij snel op achterstand en kon daarna niet meer terugkomen.
Clayton gooit zondagavond in de finale tegen de Belg Dimitri Van den Bergh. De winnaar gaat met een bedrag van ruim 80.000 euro naar huis. De verliezer van de eindstrijd krijgt ongeveer 35.000 euro.
"Dit was een heel frustrerende partij voor mij", gaf Van Gerwen na afloop toe bij RTL7. "Ik begon net iets te slordig aan de wedstrijd en daarna wilde ik net iets te graag. Maar ik moet ook respect voor Clayton hebben. Hij bleef goed doorgooien en zette me goed onder druk. Ik kan mezelf echter wel het een en ander verwijten. Jammer dat ik nu voor eigen publiek niet heb kunnen laten zien wat ik waard ben."
De World Series of Darts Finals wordt sinds 2015 gehouden. Van Gerwen was winnaar in 2015, 2016, 2017 en 2019.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."
6 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers vinden niet dat zij hoofdverantwoordelijk zijn voor het mislopen van een medaille met de ploegenachtervolging op de Olympische Spelen. "Elk jaar is er dezelfde kritiek als het gaat om dit onderdeel. Als je kritische vragen wilt stellen, moet je de technisch directeur naar beneden halen", zei Chris Huizinga, een van de vier rijders van het Nederlandse team, in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan genoegen moeten nemen met het zilver op de ploegenachtervolging. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud verloor in de finale in het Milano Speed Skating Stadium van titelverdediger Canada met een verschil van 0,96 seconde. Het brons ging naar Japan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de Olympische Spelen in Milaan net als vier jaar eerder naast het brons op de ploegenachtervolging gegrepen. Het team van bondscoach Rintje Ritsma, met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga, verloor in het Milano Speed Skating Stadium de troostfinale van China met een miniem verschil van 0,09 seconde.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italiƫ.
3 uur geleden