Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen strandt in Amsterdam in halve finales

Darter Van Gerwen strandt in Amsterdam in halve finales

AMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft bij de World Series of Darts Finals in Amsterdam de finale niet gehaald. De viervoudige kampioen moest in de halve eindstrijd zijn meerdere erkennen in Jonny Clayton uit Wales. Het duel eindigde in 11-6. Van Gerwen kwam in de partij snel op achterstand en kon daarna niet meer terugkomen.

Clayton gooit zondagavond in de finale tegen de Belg Dimitri Van den Bergh. De winnaar gaat met een bedrag van ruim 80.000 euro naar huis. De verliezer van de eindstrijd krijgt ongeveer 35.000 euro.

"Dit was een heel frustrerende partij voor mij", gaf Van Gerwen na afloop toe bij RTL7. "Ik begon net iets te slordig aan de wedstrijd en daarna wilde ik net iets te graag. Maar ik moet ook respect voor Clayton hebben. Hij bleef goed doorgooien en zette me goed onder druk. Ik kan mezelf echter wel het een en ander verwijten. Jammer dat ik nu voor eigen publiek niet heb kunnen laten zien wat ik waard ben."

De World Series of Darts Finals wordt sinds 2015 gehouden. Van Gerwen was winnaar in 2015, 2016, 2017 en 2019.

Meer uit Sport

Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

40 minuten geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

1 uur geleden
Formule 1-races volgend jaar 15 kilometer korter

LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.

14 uur geleden
Ervaren klimmer Poels (38) voert jonge selectie EK wielrennen aan

ARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.

15 uur geleden
Verhaeren stopt aan het einde van het jaar bij wielerploeg Visma

DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.

21 uur geleden
Raad van toezicht draagt Koenen voor als directeur wielerbond

ARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.

22 uur geleden
Evenepoel haalde veel motivatie uit kans op vierde tijdritgoud

MONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.

1 dag geleden