Darter Van Gerwen start Premier League tegen wereldkampioen
ABERDEEN (ANP) - Ruim een maand nadat ze in Alexandra Palace om de wereldtitel hebben gestreden, staan de darters Michael van Gerwen en Peter Wright weer tegenover elkaar. De twee WK-finalisten nemen het op de eerste avond van het nieuwe seizoen in de Premier League, op donderdag 6 februari in Aberdeen, tegen elkaar op. Wright versloeg titelhouder Van Gerwen op nieuwjaarsdag in Londen met 7-3.
De 49-jarige Schot, altijd voorzien van een opvallende hanenkam, veroverde zijn eerste wereldtitel. Van Gerwen bleef op drie stuks staan. De 30-jarige Brabander gaat de komende maanden op jacht naar zijn vijfde eindzege op rij in de Premier League, de competitie waar negen darters aan meedoen. Iedere avond doet ook één 'challenger' mee. Bij de laatste twee avonden uit de reguliere competitie, op 25 en 26 maart in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy, mogen Jeffrey de Zwaan en Jermaine Wattimena meedoen.
Van Gerwen speelt in Rotterdam tegen de Engelsman Glen Durrant en de Schot Gary Anderson. Na de eerste negen speelrondes valt de darter met het minste aantal punten af, waarna nog zeven rondes volgen. De top vier strijdt op 21 mei in Londen om de hoofdprijs.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
13 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden