Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen overtuigend naar kwartfinale van WK

Darter Van Gerwen overtuigend naar kwartfinale van WK

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft zich met groot machtsvertoon geplaatst voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap darts. De drievoudig wereldkampioen gunde zijn Engelse tegenstander Stephen Bunting geen enkele set in een sfeervol Alexandra Palace (4-0).

Van Gerwen gooide negen keer de maximale score van 180 punten en finishte met een gemiddelde van bijna 100 punten over drie pijlen. De als tweede geplaatste Nederlander liet zien dat hij een voorname kandidaat is voor de eindzege. Hij is na drie wedstrijden op het WK nog steeds zonder setverlies.

De 34-jarige Van Gerwen staat aan het einde van een lastig jaar. De Brabander wist in 2023 niet het beste uit zichzelf te halen, vooral door problemen met zijn gebit en jichtaanvallen. Toch ziet de verliezend finalist van het afgelopen WK voldoende kansen op een vierde wereldtitel. Hij is naar eigen zeggen nauwelijks te verslaan, zo lang hij maar zijn beste niveau haalt.

Heftig avondje

Van Gerwen trof met Stephen Bunting een lastige tegenstander. De Engelsman stond twee seizoenen geleden al in de halve eindstrijd van het WK en veroverde in 2014 de wereldtitel bij de BDO, een bond die de beste darters de afgelopen jaren zag vertrekken naar de PDC. Maar Bunting kreeg nauwelijks een kans van Van Gerwen. Hij stond voortdurend onder druk en slaagde er niet in op cruciale momenten toe te slaan.

"Ik heb op de juiste momenten toegeslagen", zei Van Gerwen voor de camera van Viaplay. "Het was best een heftig avondje want ik weet nu ook dat ik geen oud en nieuw met mijn familie kan vieren. Maar ik wist dat ik er moet staan en ik heb het laten zien. Ik heb vrij uitmuntend gespeeld. Dat geeft wel voldoening."

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

6 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

7 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden