Darter Van Gerwen opnieuw in finale World Matchplay
BLACKPOOL (ANP) - Darter Michael van Gerwen kan zondag voor de vierde keer het World Matchplay op zijn naam schrijven. De Vlijmenaar versloeg in Blackpool in de halve finale de Engelsman Michael Smith met 17-13.
Van Gerwen, die het toernooi won in 2015, 2016 en 2022, treft zondag in de finale de Engelsman Luke Humphries. De leider van de wereldranglijst versloeg in zijn halve finale zijn landgenoot James Wade. Na een gelijkopgaand begin werd het 17-10.
Smith startte slecht en had bij de eerste break geen enkele leg waarin hij begon gewonnen. Van Gerwen leidde met 4-1, maar verloor vervolgens vier legs op rij. De Vlijmenaar sloot de tweede sessie af bij 5-5 en won vervolgens weer vier legs op rij.
De vierde sessie was de eerste die niet in 4-1 eindigde. Smith liep wel in van 9-6 naar 11-9, vijf legs verder naar 13-12. Maar vervolgens liep Van Gerwen weg naar 16-12 en naderde in de best-of-33 de beslissing. Die viel twee legs later.
Van Gerwen was zelfkritisch. "Als ik de dubbels gooi, kom ik misschien met 13-3 voor. Maar niks ging erin", vertelde hij voor de camera van Viaplay. "Ik maakte het mezelf zo moeilijk. Maar je moet je hoofd koel houden en blijven focussen. Dat heb ik gedaan."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
12 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
13 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
16 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
23 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden