Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen ontsnapt aan uitschakeling op Masters

Darter Van Gerwen ontsnapt aan uitschakeling op Masters

MILTON KEYNES (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft met veel moeite de kwartfinales bereikt van The Masters, een vooraanstaand toernooi in Milton Keynes. De 26-jarige Engelsman Luke Humphries bracht de Brabander aan het wankelen, maar liet bij een voorsprong van 9-8 in legs vijf kansen om de partij uit te gooien onbenut. Van Gerwen pakte daarna met 10-9 alsnog de winst bij zijn eerste optreden van dit jaar.

Van Gerwen had een bye in de eerste ronde en trof in de tweede ronde met Humphries de nummer 19 van de wereld. Van Gerwen, die het toernooi al vijf keer won, is de nummer 3 op de wereldranglijst. De 32-jarige Vlijmenaar leek bij 7-5 aardig op weg naar de winst, maar vier verloren legs later was het Humphries die een plaats in de kwartfinales binnen handbereik had. Maar de Brit liet Van Gerwen ontsnappen. De Engelsman Joe Cullen is zondagmiddag zijn volgende tegenstander.

Meer uit Sport

Zwemster Schouten op EK naar halve finales 200 meter schoolslag

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op haar favoriete nummer 200 meter schoolslag geplaatst voor de halve finales van de Europese kampioenschappen. De 25-jarige winnares van olympisch brons zwom in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de zevende tijd in de series: 2.26,69. De Britse Angharad Evans was de snelste met 2.22,66.

1 uur geleden
Shelton tegen Nakashima in finale masterstoernooi Montreal

MONTREAL/TORONTO (ANP) - De finale van het masterstoernooi in het Canadese Montreal gaat tussen de Amerikaanse tennissers Ben Shelton en Brandon Nakashima. Shelton is de titelverdediger van het Canadese masterstoernooi.

4 uur geleden
NOC*NSF komt met overzicht voor besproeien sportvelden

DEN HAAG (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft een actuele kaart gepresenteerd waarop veldsportverenigingen kunnen zien wat de resterende mogelijkheden zijn om velden te besproeien. Sportclubs in het hele land hebben last van de extreme droogte. In veel gevallen geldt een sproeiverbod, soms ook in combinatie met een speelverbod om ernstige schade te voorkomen.

4 uur geleden
Atleet Phijffers verrast met brons op 400 meter bij EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers heeft verrast met een bronzen medaille op de 400 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn kwam in de finale als derde over de finish in een tijd van 44,41. Dat betekende een Nederlands record. Hij verbeterde de 44,48 van Liemarvin Bonevacia uit 2021.

15 uur geleden
Nederlandse atleten stranden in halve finales 110 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - De drie Nederlandse atleten op de 110 meter horden zijn gestrand in de halve finales bij de EK in Birmingham. Matthew Sophia, Joas van Hellemondt en Liam van der Schaaf wisten in hun heats niet te finishen bij de eerste twee en hoorden ook niet bij de twee atleten die op basis van hun tijd de finale bereikten.

15 uur geleden
Estafettezwemsters veroveren EK-goud op 4x100 meter vrije slag

SAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.

16 uur geleden
Curtis zwemt wereldrecord 50 rug, ook Steenbergen en Giele door

SAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).

17 uur geleden