Darter Van Gerwen ontsnapt aan uitschakeling op Masters
MILTON KEYNES (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft met veel moeite de kwartfinales bereikt van The Masters, een vooraanstaand toernooi in Milton Keynes. De 26-jarige Engelsman Luke Humphries bracht de Brabander aan het wankelen, maar liet bij een voorsprong van 9-8 in legs vijf kansen om de partij uit te gooien onbenut. Van Gerwen pakte daarna met 10-9 alsnog de winst bij zijn eerste optreden van dit jaar.
Van Gerwen had een bye in de eerste ronde en trof in de tweede ronde met Humphries de nummer 19 van de wereld. Van Gerwen, die het toernooi al vijf keer won, is de nummer 3 op de wereldranglijst. De 32-jarige Vlijmenaar leek bij 7-5 aardig op weg naar de winst, maar vier verloren legs later was het Humphries die een plaats in de kwartfinales binnen handbereik had. Maar de Brit liet Van Gerwen ontsnappen. De Engelsman Joe Cullen is zondagmiddag zijn volgende tegenstander.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI weet nu al dat de WK in 2034 in Groningen en Drenthe een succes gaan worden. "Evenementen in Nederland zijn voor ons altijd een zekerheidje, omdat ze telkens perfect georganiseerd zijn. En we kennen de liefde van Nederlanders voor wielrennen, dus het zal ook overvol staan langs de kant", zei Lappartient na de toewijzing in Montreal tegen het ANP.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema kijkt ernaar uit om 'zijn' Groningen en Drenthe aan de rest van de wereld te kunnen laten zien tijdens de WK op de weg in 2034. "Zowel de stad als het platteland moeten eruitspringen. Dat is het mooie aan wielrennen: je hoeft niet alleen maar rondjes te rijden, maar je kunt de hele regio laten zien aan de hele wereld. Het moet een mooi volksfeest worden voor de mensen in Groningen en Drenthe", reageerde de in Groningen geboren en getogen ambassadeur van het bid in Montreal.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2034 plaats in Groningen en Drenthe. Dat is besloten tijdens het jaarlijkse congres van de internationale wielerunie UCI in het Canadese Montreal. Eigenlijk wilden Groningen en Drenthe het evenement in 2032 organiseren, maar daarvoor kreeg het Indiase Pune de voorkeur.
11 uur geledenBAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."
22 uur geleden