Darter Van Gerwen ongenaakbaar op vierde avond Premier League
EXETER (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de vierde avond van de Premier League Darts gewonnen. De Brabander verpletterde in Exeter in de finale de Schot Peter Wright: 6-0. Het was de eerste keer in deze jaargang van de topcompetitie dat Van Gerwen de finale had bereikt.
Dat deed hij door in de kwartfinales met duidelijke cijfers (6-1) af te rekenen met Welshman Jonny Clayton. In de halve finale volgde een al bijna net zo overtuigende zege op de Engelsman Michael Smith: 6-2.
Met slechts drie legs tegen meldde hij zich vervolgens voor een duel met Wright, bijgenaamd Snakebite. De regerend wereldkampioen kwam er helemaal niet aan te pas.
Het was de eerste 'toernooizege' voor Van Gerwen dit jaar. Eind vorig jaar moest hij het WK verlaten na een positieve coronatest. Op de eerste drie avonden van de Premier League, dit jaar in een nieuw format met elke week een finale, strandde de 32-jarige Vlijmenaar steeds voortijdig. '́'Weer winnen geeft een fenomenaal gevoel", meldde Van Gerwen op Twitter. "Ik heb steeds geweten dat het eraan zat te komen. Ik ben altijd in mezelf blijven geloven. Nu op naar de UK Open." Dat toernooi begint vrijdag al.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
7 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
10 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
10 uur geleden