Darter Van Gerwen ongenaakbaar op vierde avond Premier League
EXETER (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de vierde avond van de Premier League Darts gewonnen. De Brabander verpletterde in Exeter in de finale de Schot Peter Wright: 6-0. Het was de eerste keer in deze jaargang van de topcompetitie dat Van Gerwen de finale had bereikt.
Dat deed hij door in de kwartfinales met duidelijke cijfers (6-1) af te rekenen met Welshman Jonny Clayton. In de halve finale volgde een al bijna net zo overtuigende zege op de Engelsman Michael Smith: 6-2.
Met slechts drie legs tegen meldde hij zich vervolgens voor een duel met Wright, bijgenaamd Snakebite. De regerend wereldkampioen kwam er helemaal niet aan te pas.
Het was de eerste 'toernooizege' voor Van Gerwen dit jaar. Eind vorig jaar moest hij het WK verlaten na een positieve coronatest. Op de eerste drie avonden van de Premier League, dit jaar in een nieuw format met elke week een finale, strandde de 32-jarige Vlijmenaar steeds voortijdig. '́'Weer winnen geeft een fenomenaal gevoel", meldde Van Gerwen op Twitter. "Ik heb steeds geweten dat het eraan zat te komen. Ik ben altijd in mezelf blijven geloven. Nu op naar de UK Open." Dat toernooi begint vrijdag al.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden