Darter Van Gerwen niet naar finale Premier League
MILTON KEYNES (ANP) - Het is darter Michael van Gerwen (32) niet gelukt zich te plaatsen voor de finale van de Premier League. De vijfvoudig winnaar van de competitie verloor in Milton Keynes met 10-8 van Jonny Clayton uit Wales.
De 46-jarige Clayton maakte het op indrukwekkende wijze af. In de achttiende leg gooide hij 121 uit en hij benutte zijn eerste 'matchdart'. Een game eerder had Clayton met elf pijlen de leg gewonnen die Van Gerwen was begonnen.
"Het was nog niet constant genoeg en daar baal ik ontzettend van. Hij deed me pijn op de momenten dat het moest en daar ben ik ziek van", zei Van Gerwen voor de camera van RTL 7. "Maar ik moet hem dat vertrouwen niet geven. Hij had het moeilijk en toen moest ik toeslaan. Dat heb ik een beetje nagelaten en dan moet ik deze op mijn kin nemen."
Meer verwacht
Van Gerwen sloot de groepsfase donderdag af als groepswinnaar. "Ik voelde me heel prettig, maar misschien wilde ik net iets te graag winnen. Ik had zoveel meer van mezelf verwacht, helaas is het er niet uit gekomen. Ook al is hij in de vorm van zijn leven. Het is doodzonde."
Clayton neemt het in de finale op tegen José de Sousa uit Portugal, die de Engelsman Nathan Aspinall in een spannend duel met 10-9 de baas was. Clayton en De Sousa stonden beiden nog nooit in de finale van de Premier League.
Van Gerwen won de Premier League in 2013 voor het eerst en ook van 2016 tot en met 2019 was hij de beste. Vorig jaar liep hij de play-offs mis. Glen Durrant versloeg toen Aspinall in de finale.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
1 dag geleden