
Darter Van Gerwen na drie toernooizeges vernederd in München
MÜNCHEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft op de German Darts Grand Prix een gevoelige nederlaag moeten incasseren. De drievoudig wereldkampioen werd in de halve finales in München vernederd door de Engelsman Luke Humphries: 0-7. Van Gerwen had nog nooit verloren op dit toernooi, dat deel uitmaakt van de Europese Tour van de PDC.
De 32-jarige Brabander won de German Darts Grand Prix in 2017, 2018 en 2019. De afgelopen twee jaar ging het toernooi in Duitsland niet door vanwege de coronapandemie.
Van Gerwen raakte zijn ongeslagen status kwijt tegen de 27-jarige Humphries, die een gemiddelde haalde van ruim 107 punten per beurt en Van Gerwen geen enkele leg gunde. 'Mighty Mike' kwam niet verder dan een gemiddelde van 90 punten. De Brabander feliciteerde Humphries via Twitter met "een fenomenale partij". Van Gerwen: "ik hou nog steeds niet van verliezen, maar deze moet ik gewoon op de kin incasseren. Soms is een speciale prestatie nodig om iemand te verslaan. Dat was dit."
Humphries rekende in de finale ook af met zijn landgenoot Martin Lukeman (8-2).
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
4 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
16 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Golficoon Tiger Woods is benoemd tot voorzitter van een commissie die de toernooien van de Amerikaanse PGA Tour aantrekkelijker moet maken voor spelers, fans en sponsors. "Het doel is substantiële verandering", zei directeur Brian Rolapp van de PGA Tour. Hij heeft Woods aan het hoofd gezet van een negenkoppige commissie en de vijftienvoudig majorkampioen opdracht gegeven met een 'open blik en vrije geest' input te verzamelen voor de toekomstige competitie op de PGA Tour.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielrenner Max Poole gaat zaterdag niet van start in de Vuelta. De 22-jarige Brit van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL is besmet met het Epstein-Barrvirus (EBV), ook wel bekend als het Pfeiffer-virus, en kan de komende periode niet in actie komen. Dat meldde Picnic PostNL woensdag.
1 dag geledenLAS VEGAS (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het 18 oktober op tegen de Amerikaan Anthony Hernandez tijdens het UFC-evenement in Vancouver. De twee vormen het hoofdgevecht in Canada. Dat maakte UFC-baas Dana White bekend.
1 dag geleden