
Darter Van Gerwen mist landenwedstrijd door tandoperatie
FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen kan komend weekend niet meedoen aan het landentoernooi World Cup of Darts. De beste darter van Nederland en nummer 3 van de wereld is niet op tijd hersteld van een tandoperatie die hij maandag onderging, meldt dartsbond PDC. Dirk van Duijvenbode, de nummer 3 van Nederland, zal nu samen met Danny Noppert een duo vormen.
Door de lagere plek van Van Duijvenbode op de wereldranglijst, hij staat elfde, krijgt Nederland een ongunstigere plek in de loting. Oranje heeft nog wel een geplaatste status en mag daardoor de eerste ronde overslaan. Het toernooi in het Duitse Frankfurt begint donderdag, Nederland stroomt zaterdag in.
Noppert en Van Duijvenbode vormden vorig jaar ook al een duo. Toen werd in de halve finale verloren van Wales.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Giro d'Italia bewijst in de laatste etappe in Rome eer aan de overleden paus Franciscus. De organisatie meldt dat de slotrit op 1 juni voor de eerste keer door Vaticaanstad gaat. Dat was al aangekondigd voor het overlijden van de paus op 21 april.
1 uur geledenMARMARIS (ANP) - Tibor Del Grosso is er niet in geslaagd voor de tweede dag op rij een etappe in de Ronde van Turkije te winnen. De 21-jarige Nederlander van Alpecin - Deceuninck eindigde in de Turkse badplaats Marmaris na 176 kilometer als derde in de sprint, genoeg om zijn leiderstrui te behouden. De Rus Lev Gonov (25) was de snelste in de derde etappe, nipt voor de Belg Lander Loockx.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Op het gravel van La Caja Mágica in Madrid wordt sinds het middaguur weer getennist. Het tennistoernooi kwam maandag door de grote stroomstoring in Spanje plotseling stil te liggen. Hoewel de stroomvoorziening aan het einde van de dag weer geleidelijk beschikbaar was besloot de organisatie van het mannen- en vrouwentoernooi het dagprogramma te schrappen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is dit jaar met veertig atleten vertegenwoordigd in verschillende bootformaties bij nationale en internationale roeiwedstrijden. Daar zitten tien nieuwe namen tussen. Dat heeft de roeibond in een persbericht bekendgemaakt.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - De Australische dubbelspecialist Max Purcell is voor achttien maanden geschorst om een overtreding van de dopingregels. De tweevoudig grandslamwinnaar (27) kreeg eind 2023 op twee momenten te veel vitamines via een infuus, waarna hij er afgelopen december zelf voor koos alvast een schorsing uit te zitten. Nu heeft antidopingorganisatie ITIA de totale duur vastgesteld op anderhalf jaar, waardoor Purcell tot juni volgend jaar niet mag tennissen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de internationale autosportfederatie FIA heeft aangekondigd de straffen voor vloeken en ander wangedrag van autocoureurs aan te passen. "Na constructieve feedback van coureurs uit onze zeven wereldkampioenschappen ben ik van plan de regels te verbeteren", schrijft Ben Sulayem op zijn Instagram-account.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Het tennistoernooi van Madrid heeft door de stroomuitval in Spanje alle resterende partijen voor maandag afgelast. Het betekent dat onder anderen Aryna Sabalenka en Iga Swiatek niet in actie komen. Zij zijn de hoogst geplaatste speelsters in het vrouwentoernooi.
23 uur geleden