Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen in razend tempo naar achtste finales WK

Darter Van Gerwen in razend tempo naar achtste finales WK

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de laatste zestien op het WK in Londen gehaald. De als eerste geplaatste drievoudig winnaar van het WK won in Alexandra Palace met 4-0 in sets van de Engelse darter Ricky Evans.

Op het WK van vorig jaar speelde Van Gerwen ook tegen Evans. Hij won toen ook met 4-0 in sets. Tegen de razendsnel gooiende Brit kwam 'Mighty Mike' al snel op de 2-0-voorsprong in sets. Van Gerwen gooide nog niet eens een hele hoge score en kwam in de tweede set die hij zelf begon zelfs 2-1 in legs achter. Maar met twee ijzersterke legs pakte hij alsnog de setwinst.

In de derde set kwam Evans opnieuw op 2-1 in legs, maar pakte Van Gerwen de set alsnog overtuigend. In hoog tempo stoomde de Brabander door en kreeg zijn eerste pijl op de zege. Hij miste echter de bull waardoor Evans alsnog een leg afsnoepte. In de vijfde leg besliste Van Gerwen het op dubbel 8.

Spannende partij

Van Gerwen treft in de achtste finales de Brit Joe Cullen. Die won na een spannende partij in zeven sets van Jonny Clayton uit Wales. Hoewel Cullen een 2-0-voorsprong in sets weggaf en in de beslissende set op 2-0 achter kwam, pakte hij alsnog de zege. De Brit staat voor het eerst bij de laatste zestien op het WK.

Van Gerwen kwam tot 106,85 gemiddeld met drie pijlen en gooide met 12 van zijn 21 meer dan de helft van zijn 'finishes' uit. Dit geeft veel zelfvertrouwen en hiermee kan ik verder", zei een opgewekte Van Gerwen bij RTL7. "Op belangrijke momenten gooide ik lekker 'vieze dingen'", verwees hij naar de hoge scores op de cruciale momenten in de sets.

Dat concurrent en regerend wereldkampioen Peter Wright eerder op de avond sneuvelde, deed Van Gerwen ogenschijnlijk niet zo veel. "Dat is zijn probleem. Ik lig er niet wakker van. Ik moet gewoon van iedereen die op mijn pad komt winnen. Iedereen weet dat ik alleen genoegen neem met de titel."

Meer uit Sport

MotoGP brengt in 2027 'meer spektakel' met sprintkwalificatie

MADRID (ANP) - De MotoGP introduceert in 2027 een sprintkwalificatie die de startopstelling voor de sprintrace bepaalt. Het nieuwe format moet nog meer spektakel opleveren voor de toeschouwers, laat de organisatie van de belangrijkste motorsportklasse weten in een persbericht.

55 minuten geleden
Judoka Van Lieshout op voor brons op WK na verlies tegen Japanse

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout kan op de WK in Azerbeidzjan maximaal nog de bronzen medaille halen in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse verloor in de halve finale op ippon van de Japanse titelverdedigster Haruka Kaju. De Nederlandse neemt het in de strijd om het brons op tegen Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.

1 uur geleden
Herenigde baansprinters gaan in Shanghai voor zevende wereldtitel

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland gaan volgende week in Shanghai voor hun zevende wereldtitel op de teamsprint. De tweevoudig olympisch kampioenen op dit onderdeel zijn herenigd na een jaar zonder belangrijke wedstrijden samen. Vorig jaar oktober waren ze samen opnieuw de besten op de teamsprint tijdens de WK in Chili.

2 uur geleden
Judoka Van Lieshout bereikt halve finales WK in Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft zich op de WK in Azerbeidzjan geplaatst voor de halve finales van de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse versloeg in de kwartfinales de Tsjechische Renata Zachová met een yuko. Ze treft later woensdag in de halve finales de Japanse titelverdediger Haruka Kaju.

2 uur geleden
Verstappen verwacht niet zomaar nog een overwinning in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij zijn eerste overwinning van dit Formule 1-seizoen komend weekend zomaar een vervolg zal geven. "Ik denk dat de overwinning vrij circuit-specifiek was, dus we zullen zien hoe het deze week zal gaan", zegt Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull. De Nederlander won afgelopen zondag in Maleisië, voor de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.

3 uur geleden
Wereldkampioen wielrennen McNulty kopman UAE in Lombardije

MILAAN (ANP) - De kersverse wereldkampioen wielrennen Brandon McNulty is zaterdag de kopman van UAE Team Emirates in de Ronde van Lombardije. Dat blijkt uit de startlijst die de wedstrijdorganisatie woensdag heeft gedeeld. Zijn ploeggenoot Tadej Pogačar won de Italiaanse wielerklassieker de afgelopen vijf edities, maar is nog altijd aan het herstellen van een valpartij in de Vuelta.

3 uur geleden
Belgische tennisster Mertens schakelt Gauff uit in Beijing

BEIJING (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft ten koste van de als derde geplaatste Coco Gauff de kwartfinales van het China Open (WTA 1000) bereikt. In Beijing versloeg Mertens de Amerikaanse woensdag in twee sets: 6-3 6-3. Gauff won het toernooi in 2024.

3 uur geleden