Darter Van Gerwen in razend tempo naar achtste finales WK
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de laatste zestien op het WK in Londen gehaald. De als eerste geplaatste drievoudig winnaar van het WK won in Alexandra Palace met 4-0 in sets van de Engelse darter Ricky Evans.
Op het WK van vorig jaar speelde Van Gerwen ook tegen Evans. Hij won toen ook met 4-0 in sets. Tegen de razendsnel gooiende Brit kwam 'Mighty Mike' al snel op de 2-0-voorsprong in sets. Van Gerwen gooide nog niet eens een hele hoge score en kwam in de tweede set die hij zelf begon zelfs 2-1 in legs achter. Maar met twee ijzersterke legs pakte hij alsnog de setwinst.
In de derde set kwam Evans opnieuw op 2-1 in legs, maar pakte Van Gerwen de set alsnog overtuigend. In hoog tempo stoomde de Brabander door en kreeg zijn eerste pijl op de zege. Hij miste echter de bull waardoor Evans alsnog een leg afsnoepte. In de vijfde leg besliste Van Gerwen het op dubbel 8.
Spannende partij
Van Gerwen treft in de achtste finales de Brit Joe Cullen. Die won na een spannende partij in zeven sets van Jonny Clayton uit Wales. Hoewel Cullen een 2-0-voorsprong in sets weggaf en in de beslissende set op 2-0 achter kwam, pakte hij alsnog de zege. De Brit staat voor het eerst bij de laatste zestien op het WK.
Van Gerwen kwam tot 106,85 gemiddeld met drie pijlen en gooide met 12 van zijn 21 meer dan de helft van zijn 'finishes' uit. Dit geeft veel zelfvertrouwen en hiermee kan ik verder", zei een opgewekte Van Gerwen bij RTL7. "Op belangrijke momenten gooide ik lekker 'vieze dingen'", verwees hij naar de hoge scores op de cruciale momenten in de sets.
Dat concurrent en regerend wereldkampioen Peter Wright eerder op de avond sneuvelde, deed Van Gerwen ogenschijnlijk niet zo veel. "Dat is zijn probleem. Ik lig er niet wakker van. Ik moet gewoon van iedereen die op mijn pad komt winnen. Iedereen weet dat ik alleen genoegen neem met de titel."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
6 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
6 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
13 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden