Darter Van Gerwen gaat voor vierde wereldtitel
LONDEN (ANP) - Voor Michael van Gerwen telt maar één ding als hij om 20.10 uur het podium van een uitverkocht Alexandra Palace opstapt. Hij wil in de finale tegen de Schot Peter Wright voor de vierde keer wereldkampioen worden.
'Mighty Mike' veroverde de wereldtitel in 2014, 2017 en een jaar geleden. Hij stond in 2013 eveneens in de WK-finale, maar verloor toen van Phil Taylor die zijn succesvolle loopbaan inmiddels heeft beëindigd.
De 30-jarige Van Gerwen kwam in de aanloop naar de finale nauwelijks in de problemen. Toch is hij ontevreden over zijn spel. "Ze hebben de echte Van Gerwen nog niet gezien", beseft hij. "Want dan hebben ze pas echt een probleem."
Van Gerwen versloeg Wright zes jaar geleden in zijn eerste WK-finale. "Hij gooit niet graag finales tegen mij. Peter heeft al vaak pijlen gehad om de wedstrijd uit te gooien, maar die wist hij dan steeds niet te benutten", blikt de Brabander vooruit op zijn eindstrijd tegen de kleurrijke Schot. Maar ook Wright heeft vertrouwen in een goed resultaat. "Ik heb eindelijk het gevoel dat ik klaar ben voor de wereldtitel", zegt hij.
De wereldkampioen ontvangt in Londen een cheque van 586.000 euro, voor de verliezer ligt 234.000 euro klaar.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
13 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden