Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen gaat voor vierde wereldtitel

Darter Van Gerwen gaat voor vierde wereldtitel

LONDEN (ANP) - Voor Michael van Gerwen telt maar één ding als hij om 20.10 uur het podium van een uitverkocht Alexandra Palace opstapt. Hij wil in de finale tegen de Schot Peter Wright voor de vierde keer wereldkampioen worden.

'Mighty Mike' veroverde de wereldtitel in 2014, 2017 en een jaar geleden. Hij stond in 2013 eveneens in de WK-finale, maar verloor toen van Phil Taylor die zijn succesvolle loopbaan inmiddels heeft beëindigd.

De 30-jarige Van Gerwen kwam in de aanloop naar de finale nauwelijks in de problemen. Toch is hij ontevreden over zijn spel. "Ze hebben de echte Van Gerwen nog niet gezien", beseft hij. "Want dan hebben ze pas echt een probleem."

Van Gerwen versloeg Wright zes jaar geleden in zijn eerste WK-finale. "Hij gooit niet graag finales tegen mij. Peter heeft al vaak pijlen gehad om de wedstrijd uit te gooien, maar die wist hij dan steeds niet te benutten", blikt de Brabander vooruit op zijn eindstrijd tegen de kleurrijke Schot. Maar ook Wright heeft vertrouwen in een goed resultaat. "Ik heb eindelijk het gevoel dat ik klaar ben voor de wereldtitel", zegt hij.

De wereldkampioen ontvangt in Londen een cheque van 586.000 euro, voor de verliezer ligt 234.000 euro klaar.

Meer uit Sport

Velzeboer en Schulting na val op 1500 meter uitgeschakeld

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.

28 minuten geleden
Melle van 't Wout vervangt De Laat in finale olympische aflossing

MILAAN (ANP) - Het Nederlandse shorttrackteam voor de finale van de olympische aflossing kent geen verrassingen. Bondscoach Niels Kerstholt vervangt Itzhak de Laat zoals verwacht door Melle van 't Wout. Kopman Jens van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons zijn de andere drie rijders.

48 minuten geleden
Velzeboer en Schulting bereiken halve finale op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra Velzeboer en Suzanne Schulting hebben bij de Olympische Spelen de halve finale op de 1500 meter bereikt. Beide Nederlandse rijdsters eindigden in de vijfde kwartfinale bij de eerste drie.

1 uur geleden
Michelle Velzeboer gaat op olympische 1500 meter opnieuw onderuit

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Michelle Velzeboer is op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwartfinale van de 1500 meter. De 22-jarige Nederlandse ging in de laatste ronde onderuit en eindigde daardoor niet bij de eerste drie. Dat was nodig om een ronde verder te mogen.

1 uur geleden
Vechtersmentaliteit levert Rijpma-de Jong eindelijk goud op

MILAAN (ANP) - Al het vechten is eindelijk beloond voor Antoinette Rijpma-de Jong. De 30-jarige Friezin had al vijf olympische medailles - twee keer zilver, drie keer brons - maar veroverde op de Spelen van Milaan eindelijk die felbegeerde gouden plak op de 1500 meter.

2 uur geleden
IJshockeyers Canada na comeback naar olympische finale

MILAAN (ANP) - De ijshockeyers van Canada staan zondag in de olympische finale. De favoriet voor goud knokte zich in de halve eindstrijd naar een zege op Finland: 3-2 (0-1 1-1 2-0).

2 uur geleden
Kok kreeg de snelheid niet vanzelf op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok merkte meteen na de start van haar 1500 meter dat de snelheid niet vanzelf kwam. De winnares van de 500 meter op de Spelen moest in de eerste rit in het Milano Speed Skating Stadium alleen rijden en zei dat het "megazwaar" was. "Normaal rij ik weg en dan komt de snelheid vanzelf. Dat was nu absoluut niet zo", aldus de 25-jarige schaatsster die met 1.54,79 vijfde werd.

2 uur geleden