Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen door naar achtste finale WK

Darter Van Gerwen door naar achtste finale WK

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de achtste finale van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig kampioen was in Alexandra Palace met 4-2 te sterk voor de Oostenrijker Mensur Suljovic.

Hoewel het WK al bijna twee weken bezig is, was Van Gerwen pas toe aan zijn tweede partij. De nummer 3 van de wereld had een bye in de eerste ronde en had vanwege de kerstdagen een week rust na zijn 3-0 zege op Lewy Williams in de tweede ronde.

De 33-jarige Vlijmenaar had echter weinig tijd nodig om weer in zijn ritme te komen. Suljovic, de mondiale nummer 30, liet zich eveneens van zijn beste kant zien waardoor de wedstrijd spannender werd dan vooraf verwacht.

Hoog niveau

Van Gerwen verzilverde in de eerste set zijn eigen legs, maar moest de 50-jarige Oostenrijker tot 2-2 naast zich dulden. Hij haalde de set vervolgens met 3-2 binnen, maar had daar wel een setgemiddelde van boven de 110 voor nodig. Suljovic nam in het tweede bedrijf een 2-0-voorsprong, maar zag van Gerwen alsnog de set winnen met 3-2 en een gemiddelde van maar liefst 121.

Suljovic liet zich niet kennen en bleef op een hoog niveau gooien. Hij sloeg toe in de derde set en verkleinde de achterstand tot 2-1. Van Gerwen herstelde vervolgens de marge van twee meteen weer met winst in de vierde set. De Nederlander leek vervolgens in de vijfde set op weg naar de overwinning. Bij een 2-2 stand mocht hij de beslissende leg beginnen, maar Suljovic pakte alsnog de setwinst met een knappe 161-finish: 3-2.

De twee braken elkaar in de vijfde set, waarna Van Gerwen definitief toesloeg in de derde leg. Hij haalde vervolgens in zijn eigen leg de winst binnen, 4-2.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

2 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

11 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

12 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

15 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

16 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

16 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

17 uur geleden