Darter Van Gerwen: dit geeft zo veel vertrouwen
LONDEN (ANP) - Met een oerkreet vierde darter Michael van Gerwen zijn geslaagde inhaalrace tegen Joe Cullen in de achtste finales van het WK. "Dit geeft zo veel vertrouwen", zei hij voor de camera van RTL 7. "Hier kan ik mee verder."
Van Gerwen knokte zich terug van een achterstand van 1-3 in sets (4-3). De als zestiende geplaatste Cullen gooide de wedstrijd van zijn leven tegen Van Gerwen, met maar liefst 19 scores van 180. "Het leek wel of hij een abonnement op die score had genomen", grapte de opgeluchte Van Gerwen. "Niet normaal."
De Engelsman Cullen kreeg twee keer de kans om de wedstrijd uit te gooien, maar hij miste op bull. "Dat blijft toch het kleinste vlakje van het bord", stelde Van Gerwen. "Ik bleef vertrouwen houden. Ik speelde niet grandioos maar deed ook heel veel dingen goed. Dat neem ik mee naar de kwartfinale."
Van Gerwen wankelde maar sloeg in de beslissende leg van de zevende set toe. "Cullen gooide grandioos. Hij zat in een flow. Ik weet hoe hij speelt. Als je hem onder druk blijft zetten, dan komt hij op een gegeven moment in de problemen", zei hij. "Ik zag hem al met zijn hoofd schudden toen ik in de beslissende leg 180 gooide. Dan weet je dat het goed zit. Maar dan moet je het nog wel even afmaken. Het is zo lekker dat ik deze wedstrijd nog win. Deze tegenstand miste ik vorig jaar in de eerste ronden."
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
8 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
11 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
18 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden