Darter Van Gerwen buigt in Blackpool voor ontketende Wright
BLACKPOOL (ANP) - Darter Michael van Gerwen is bij het World Matchplay in Blackpool uitgeschakeld in de halve finales. De als derde geplaatste Nederlander moest zijn meerdere erkennen in een ontketende Peter Wright. De als tweede geplaatste Schot zegevierde met 17-10.
Wright eindigde de enerverende partij met het hoge gemiddelde van 110.37. Hij gooide 12 keer de hoogste score van 180. Van Gerwen sloot het duel af met een gemiddelde van 101.34 en zes keer 180.
"Ik heb het op bepaalde momenten laten afweten en dat kan ik alleen maar mezelf aanrekenen", reageerde Van Gerwen manmoedig bij RTL7. "Dat neemt niet weg, dat hij geweldig stond te darten. Wright gooide heel makkelijk, heel losjes. Ik kon me er wel doorheen vechten, maar ik bleef toch steeds een beetje achter hem aanlopen. Dan baal je van jezelf en van je eigen spel. Maar ik houd mijn hoofd omhoog en ga ervoor zorgen dat ik de volgende keer beter ben."
Wright op dreef
Wright, de wereldkampioen van 2020, was al in de beginfase vrijwel niet te stuiten. Hij dook met een voorsprong van 4-1 de catacomben in van de Winter Gardens, met een gemiddelde van ruim 113 punten. Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen stelde daar een gemiddelde van bijna 102 punten tegenover.
In de tweede 'set' kwam de Brabander sterk terug, maar miste hij drie pijlen op dubbel 16 voor een gelijke tussenstand. Daardoor kon Wright de tiende leg alsnog pakken: 6-4.
Na de hervatting kwam Wright pas echt goed op gang. Hij gooide in sneltreinvaart vier legs op rij uit, maar stagneerde toch nog in de vijftiende leg: 10-5. Daarna toonde Van Gerwen zijn kwaliteiten met drie gewonnen legs op rij (10-8). De pauze brak aan bij een tussenstand van 11-9. Daarna bleek de 51-jarige Brit toch de beste en besliste hij het duel met een reeks van vijf gewonnen legs: 17-10.
Finale
Wright gooit zondag in de finale tegen de Belg Dimitri Van den Bergh. De titelhouder versloeg de Pool Krzysztof Ratajski met 17-9.
Het World Matchplay vormt met het WK en de Premier League de 'Triple Crown' in het darts. Het prijzengeld van het toernooi is 700.000 pond waarvan 150.000 (165.000 euro) voor de winnaar. Dat was Van Gerwen in 2015 en 2016.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
1 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geleden