Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen buigt in Blackpool voor ontketende Wright

Darter Van Gerwen buigt in Blackpool voor ontketende Wright

BLACKPOOL (ANP) - Darter Michael van Gerwen is bij het World Matchplay in Blackpool uitgeschakeld in de halve finales. De als derde geplaatste Nederlander moest zijn meerdere erkennen in een ontketende Peter Wright. De als tweede geplaatste Schot zegevierde met 17-10.

Wright eindigde de enerverende partij met het hoge gemiddelde van 110.37. Hij gooide 12 keer de hoogste score van 180. Van Gerwen sloot het duel af met een gemiddelde van 101.34 en zes keer 180.

"Ik heb het op bepaalde momenten laten afweten en dat kan ik alleen maar mezelf aanrekenen", reageerde Van Gerwen manmoedig bij RTL7. "Dat neemt niet weg, dat hij geweldig stond te darten. Wright gooide heel makkelijk, heel losjes. Ik kon me er wel doorheen vechten, maar ik bleef toch steeds een beetje achter hem aanlopen. Dan baal je van jezelf en van je eigen spel. Maar ik houd mijn hoofd omhoog en ga ervoor zorgen dat ik de volgende keer beter ben."

Wright op dreef

Wright, de wereldkampioen van 2020, was al in de beginfase vrijwel niet te stuiten. Hij dook met een voorsprong van 4-1 de catacomben in van de Winter Gardens, met een gemiddelde van ruim 113 punten. Drievoudig wereldkampioen Van Gerwen stelde daar een gemiddelde van bijna 102 punten tegenover.

In de tweede 'set' kwam de Brabander sterk terug, maar miste hij drie pijlen op dubbel 16 voor een gelijke tussenstand. Daardoor kon Wright de tiende leg alsnog pakken: 6-4.

Na de hervatting kwam Wright pas echt goed op gang. Hij gooide in sneltreinvaart vier legs op rij uit, maar stagneerde toch nog in de vijftiende leg: 10-5. Daarna toonde Van Gerwen zijn kwaliteiten met drie gewonnen legs op rij (10-8). De pauze brak aan bij een tussenstand van 11-9. Daarna bleek de 51-jarige Brit toch de beste en besliste hij het duel met een reeks van vijf gewonnen legs: 17-10.

Finale

Wright gooit zondag in de finale tegen de Belg Dimitri Van den Bergh. De titelhouder versloeg de Pool Krzysztof Ratajski met 17-9.

Het World Matchplay vormt met het WK en de Premier League de 'Triple Crown' in het darts. Het prijzengeld van het toernooi is 700.000 pond waarvan 150.000 (165.000 euro) voor de winnaar. Dat was Van Gerwen in 2015 en 2016.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka wint eerste partij na sof op Roland Garros

BERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.

9 uur geleden
Pogačar wint eerste etappe Ronde van Zwitserland na lange solo

SONDRIO (ANP) - Tadej Pogačar heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op overtuigende wijze gewonnen. De wereldkampioen van UAE Team Emirates begon op 70 kilometer van de eindstreep aan een solo die hij tot het einde volhield. Richard Carapaz uit Ecuador werd tweede op 2.13 minuten van de Sloveen. De Italiaan Andrea Bagioli werd derde op 2.28. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de 7e plaats. Hij kwam binnen op ruim vier minuten van de winnaar.

10 uur geleden
Verhoeven wil snelle rematch tegen Usyk na uitspraak commissie

AMSTERDAM (ANP) - Bokser Rico Verhoeven wil zo snel mogelijk een rematch tegen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. Dat schrijft de 37-jarige voormalige kickbokser op Instagram. De Middle East Professional Boxing Commission, bij wie de Nederlander bezwaar had aangetekend na de recente nederlaag in Caïro, heeft erkend dat de bel na het verstrijken van de elfde ronde al had geklonken voordat de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

10 uur geleden
Van Aert mist Tour de France door elleboogblessure

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Wout van Aert ontbreekt in de komende Tour de France. De 31-jarige Belg van Visma-Lease a Bike heeft te veel last van een elleboogblessure die hij eerder deze maand opliep. De wond is ontstoken en om die reden moest de winnaar van Parijs-Roubaix deze week een nacht ter observatie in het ziekenhuis blijven.

17 uur geleden
Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

1 dag geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

1 dag geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

1 dag geleden