Darter Van Gerwen bereikt halve eindstrijd World Matchplay
BLACKPOOL (ANP) - Michael van Gerwen staat in de halve eindstrijd van het World Matchplay. De Nederlandse darter versloeg vrijdag in de kwartfinales in Blackpool de Engelsman Nathan Aspinall. Het werd 16-9.
Van Gerwen nam direct het initiatief en plaatste bij 1-1 de eerste break. De 32-jarige Brabander liep uit naar 5-2 en vervolgens naar 7-4 en 10-5. Soms gaf Van Gerwen Aspinall even het idee dat er iets te halen viel, maar daarna liep hij weer vrij vlot weg.
In de halve eindstrijd neemt de als derde geplaatste Van Gerwen het op tegen Peter Wright. De Schot, de nummer 2 van de plaatsingslijst, rekende af met de Engelsman Michael Smith: 16-7. De andere halve finale gaat tussen de Belgische titelverdediger Dimitri Van den Bergh en de Pool Krzysztof Ratajski.
Danny Noppert, Vincent van der Voort, Dirk van Duijvenbode en Jermaine Wattimena vlogen in de eerste ronde uit het toernooi, dat met het WK en de Premier League de 'Triple Crown' vormt. Het prijzengeld is 700.000 pond waarvan 150.000 (165.000 euro) voor de winnaar. Dat was Van Gerwen in 2015 en 2016.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden