Darter Van Gerwen bereikt halve eindstrijd World Matchplay
BLACKPOOL (ANP) - Michael van Gerwen staat in de halve eindstrijd van het World Matchplay. De Nederlandse darter versloeg vrijdag in de kwartfinales in Blackpool de Engelsman Nathan Aspinall. Het werd 16-9.
Van Gerwen nam direct het initiatief en plaatste bij 1-1 de eerste break. De 32-jarige Brabander liep uit naar 5-2 en vervolgens naar 7-4 en 10-5. Soms gaf Van Gerwen Aspinall even het idee dat er iets te halen viel, maar daarna liep hij weer vrij vlot weg.
In de halve eindstrijd neemt de als derde geplaatste Van Gerwen het op tegen Peter Wright. De Schot, de nummer 2 van de plaatsingslijst, rekende af met de Engelsman Michael Smith: 16-7. De andere halve finale gaat tussen de Belgische titelverdediger Dimitri Van den Bergh en de Pool Krzysztof Ratajski.
Danny Noppert, Vincent van der Voort, Dirk van Duijvenbode en Jermaine Wattimena vlogen in de eerste ronde uit het toernooi, dat met het WK en de Premier League de 'Triple Crown' vormt. Het prijzengeld is 700.000 pond waarvan 150.000 (165.000 euro) voor de winnaar. Dat was Van Gerwen in 2015 en 2016.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
34 minuten geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
23 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden