Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Gerwen als groepswinnaar door na zege op Kleermaker

Darter Van Gerwen als groepswinnaar door na zege op Kleermaker

WOLVERHAMPTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de achtste finales van de Grand Slam of Darts in Wolverhampton. De 34-jarige Brabander, die al zeker was van de knock-outfase, was in een Nederlands onderonsje met 5-4 te sterk voor de al uitgeschakelde Martijn Kleermaker.

Van Gerwen verloor na een aantal missers meteen zijn eerste leg en keek even later tegen een 2-0-achterstand aan. De nummer 3 van de wereld pakte vervolgens een leg maar bleef daarna moeite hebben met het vinden van de dubbels. Kleermaker kwam op 4-2 en had nog één leg nodig voor de zege. Van Gerwen kwam echter weer langszij en maakte het in zijn eigen leg af, 5-4.

Van Gerwen, die het toernooi in 2015, 2016 en 2017 op zijn naam schreef, had zijn eerste twee groepswedstrijden gewonnen tegen Fallon Sherrock (5-1) en Rob Cross (5-4). Kleermaker had twee keer verloren.

Noppert

Danny Noppert schaarde zich eveneens als groepswinnaar bij de laatste zestien. De 32-jarige Fries won tegen de Noord-Ier Brendan Dolan zijn derde wedstrijd in de poule: 5-4. Noppert draaide een 1-0-achterstand om in een 2-1-voorsprong. Hij kon de wedstrijd afmaken op 4-2 in zijn eigen leg, maar zag Dolan weer op gelijke hoogte komen (4-4). De mondiale nummer 7 won alsnog de wedstrijd door in de beslissende leg bull's eye uit te gooien, 5-4.

Eerder werden Dirk van Duijvenbode, Gian van Veen en Berry van Peer al uitgeschakeld in de groepsfase.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

10 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

12 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

14 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

16 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 dag geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden