Darter Van Duijvenbode na inzinking vroeg klaar op WK
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode is de volgende Nederlander die vroegtijdig het WK darts in Londen moet verlaten. De auberginekweker boog in de tweede ronde na een plotselinge inzinking voor de Let Madars Razma, die met 3-1 won in sets.
Van Duijvenbode volgde het slechte voorbeeld van Raymond van Barneveld, Danny Noppert, Alexander Merkx en Richard Veenstra, die er zaterdag alle vier uitvlogen.
Van Duijvenbode begon nog sterk, won de eerste set met 3-0 en kwam 2-0 voor in de tweede set, maar liet daarna de Let terugkomen in de wedstrijd. Razma speelde niet eens geweldig, maar won vervolgens wel drie sets op rij en daarmee de wedstrijd.
De 32-jarige geboren Katwijker klaagde voor de partij al over keelklachten en zei de hele week ziek te zijn geweest. Na de partij kwam hij met schorre stem nauwelijks uit zijn woorden bij Viaplay. Hij was boos op zichzelf, maar ook op zijn tegenstander. "Ik stond 2-0 voor in de tweede set en moest de volgende leg beginnen, maar hij ging voor zijn beurt. Ik was het ineens kwijt. Het kostte me zoveel energie, ik was ook zo moe", hakkelde Van Duijvenbode. "Het is mijn eigen schuld. Ik zat er lekker in, maar ik gooide daarna helemaal niks meer."
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.
10 minuten geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.
2 uur geledenBELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.
2 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
5 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
10 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - De Amerikaanse golfer Jackson Suber leidt het Brits Open na de eerste dag. De 26-jarige debutant op het oudste golftoernooi ter wereld doorliep de eerste ronde in 65 slagen, vijf slagen onder par. De Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Engelsman Dan Brown staan op een gedeelde tweede plaats. Zij eindigden op vier slagen onder par.
22 uur geleden