Darter Van Duijvenbode moeizaam naar derde ronde op WK
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft moeizaam de derde ronde bereikt op het WK darts in Londen. De Zuid-Hollander bleek in een nerveuze partij net iets sterker dan de Rus Boris Koltsov, de nummer 119 van de wereldranglijst. Hij zegevierde met 3-2 in sets.
Van Duijvenbode nam een voorsprong van 1-0 in sets, maar moest daarna Koltsov laten gaan (1-2). In de vierde set knokte de Nederlander zich knap terug (2-2), waarna hij in de vijfde set net iets minder last van de spanning had dan de Rus. In de verlenging sloeg Van Duijvenbode toe: 4-2 in legs.
Van Duijvenbode eindigde met een gemiddelde van 88,69 punten. Koltsov deed qua gemiddelde niet veel voor hem onder (86,34).
Van Duijvenbode, de nummer 17 van de plaatsingslijst, hoefde in de eerste ronde niet in actie te komen. Koltsov versloeg in zijn eerste WK-partij vorige week vrijdag de Nederlander Jermaine Wattimena met 3-0.
Van Duijvenbode strandde bij het vorige WK in de kwartfinales. Tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson uit Schotland zegevierde op 1 januari van dit jaar met 5-1 in sets.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
5 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
12 uur geleden