
Darter Van Duijvenbode moeizaam naar derde ronde op WK
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft moeizaam de derde ronde bereikt op het WK darts in Londen. De Zuid-Hollander bleek in een nerveuze partij net iets sterker dan de Rus Boris Koltsov, de nummer 119 van de wereldranglijst. Hij zegevierde met 3-2 in sets.
Van Duijvenbode nam een voorsprong van 1-0 in sets, maar moest daarna Koltsov laten gaan (1-2). In de vierde set knokte de Nederlander zich knap terug (2-2), waarna hij in de vijfde set net iets minder last van de spanning had dan de Rus. In de verlenging sloeg Van Duijvenbode toe: 4-2 in legs.
Van Duijvenbode eindigde met een gemiddelde van 88,69 punten. Koltsov deed qua gemiddelde niet veel voor hem onder (86,34).
Van Duijvenbode, de nummer 17 van de plaatsingslijst, hoefde in de eerste ronde niet in actie te komen. Koltsov versloeg in zijn eerste WK-partij vorige week vrijdag de Nederlander Jermaine Wattimena met 3-0.
Van Duijvenbode strandde bij het vorige WK in de kwartfinales. Tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson uit Schotland zegevierde op 1 januari van dit jaar met 5-1 in sets.
Meer uit Sport
CHÂTEAUROUX (ANP) - Wout van Aert (30) gaat in de negende etappe opnieuw sprinten voor de zege. Dat heeft de Belgische renner van Visma-Lease a Bike aangekondigd in een bericht op X. Van Aert verraste zaterdag door bij de sprint voor de winst te gaan. Hij eindigde als tweede achter de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek.
2 uur geledenKORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.
18 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.
19 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.
19 uur geleden