Darter Van Duijvenbode maakt indruk op WK
LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de vierde ronde bereikt. De 28-jarige Westlander, die in de tweede ronde afrekende met oud-wereldkampioen Rob Cross. overklaste de Engelsman Adam Hunt: 4-0. Van Duijvenbode gaat met de winnaar van de partij tussen de Engelsman Glen Durrant en de Amerikaan Danny Gabbish strijden om een plek in de kwartfinales.
De man die normaal de administratie doet op een auberginekwekerij in 's-Gravenzande maakte veel indruk in het lege Alexandra Palace. Van Duijvenbode gooide al vroeg in de wedstrijd de maximale score van 170 uit. Hij pakte de eerste set door in de beslissende vijfde leg 82 uit te gooien.
De tweede set ging met 3-1 naar de Nederlander, die de set besliste door vakkundig 120 uit te gooien. In de derde set kwam Van Duijvenbode met 2-0 achter, maar hij wist zich te herpakken met hoge scores en knappe finishes. Hij kwam zelfs in de buurt van een ninedarter, maar bij de achtste pijl ging het mis. Het verzet van Hunt was wel gebroken. Van Duijvenbode haalde een gemiddelde van ruim 104 punten per beurt.
Cruciale finishes
"Het voelde als een 'oké-wedstrijd'. Maar toen ik na afloop te horen kreeg dat ik ruim 104 gemiddeld had gegooid, dacht ik: dan kan ik niet zeggen dat het oké voelde, dan moet ik wel zeggen dat het goed voelde", zei Van Duijvenbode bij RTL7. "Toch had ik het gevoel dat er nog meer in zat. Ik was ook niet zo bezig met wat ik precies gooide. Ik dacht vooral: wat heb ik nodig? Dat pomp ik erin."
Het leidde op belangrijke momenten in de partij tot drie finishes van boven de 100 punten. "Dat waren cruciale finishes", aldus Van Duijvenbode, die eerder dit jaar de finale haalde op de World Grand Prix. "Die had ik nodig en ze gingen er ook allemaal in. Dat is geweldig."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden