Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Duijvenbode maakt indruk op WK

Darter Van Duijvenbode maakt indruk op WK

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de vierde ronde bereikt. De 28-jarige Westlander, die in de tweede ronde afrekende met oud-wereldkampioen Rob Cross. overklaste de Engelsman Adam Hunt: 4-0. Van Duijvenbode gaat met de winnaar van de partij tussen de Engelsman Glen Durrant en de Amerikaan Danny Gabbish strijden om een plek in de kwartfinales.

De man die normaal de administratie doet op een auberginekwekerij in 's-Gravenzande maakte veel indruk in het lege Alexandra Palace. Van Duijvenbode gooide al vroeg in de wedstrijd de maximale score van 170 uit. Hij pakte de eerste set door in de beslissende vijfde leg 82 uit te gooien.

De tweede set ging met 3-1 naar de Nederlander, die de set besliste door vakkundig 120 uit te gooien. In de derde set kwam Van Duijvenbode met 2-0 achter, maar hij wist zich te herpakken met hoge scores en knappe finishes. Hij kwam zelfs in de buurt van een ninedarter, maar bij de achtste pijl ging het mis. Het verzet van Hunt was wel gebroken. Van Duijvenbode haalde een gemiddelde van ruim 104 punten per beurt.

Cruciale finishes

"Het voelde als een 'oké-wedstrijd'. Maar toen ik na afloop te horen kreeg dat ik ruim 104 gemiddeld had gegooid, dacht ik: dan kan ik niet zeggen dat het oké voelde, dan moet ik wel zeggen dat het goed voelde", zei Van Duijvenbode bij RTL7. "Toch had ik het gevoel dat er nog meer in zat. Ik was ook niet zo bezig met wat ik precies gooide. Ik dacht vooral: wat heb ik nodig? Dat pomp ik erin."

Het leidde op belangrijke momenten in de partij tot drie finishes van boven de 100 punten. "Dat waren cruciale finishes", aldus Van Duijvenbode, die eerder dit jaar de finale haalde op de World Grand Prix. "Die had ik nodig en ze gingen er ook allemaal in. Dat is geweldig."

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

8 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

12 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

18 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

20 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden