Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Duijvenbode maakt indruk op WK

Darter Van Duijvenbode maakt indruk op WK

LONDEN (ANP) - Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de vierde ronde bereikt. De 28-jarige Westlander, die in de tweede ronde afrekende met oud-wereldkampioen Rob Cross. overklaste de Engelsman Adam Hunt: 4-0. Van Duijvenbode gaat met de winnaar van de partij tussen de Engelsman Glen Durrant en de Amerikaan Danny Gabbish strijden om een plek in de kwartfinales.

De man die normaal de administratie doet op een auberginekwekerij in 's-Gravenzande maakte veel indruk in het lege Alexandra Palace. Van Duijvenbode gooide al vroeg in de wedstrijd de maximale score van 170 uit. Hij pakte de eerste set door in de beslissende vijfde leg 82 uit te gooien.

De tweede set ging met 3-1 naar de Nederlander, die de set besliste door vakkundig 120 uit te gooien. In de derde set kwam Van Duijvenbode met 2-0 achter, maar hij wist zich te herpakken met hoge scores en knappe finishes. Hij kwam zelfs in de buurt van een ninedarter, maar bij de achtste pijl ging het mis. Het verzet van Hunt was wel gebroken. Van Duijvenbode haalde een gemiddelde van ruim 104 punten per beurt.

Cruciale finishes

"Het voelde als een 'oké-wedstrijd'. Maar toen ik na afloop te horen kreeg dat ik ruim 104 gemiddeld had gegooid, dacht ik: dan kan ik niet zeggen dat het oké voelde, dan moet ik wel zeggen dat het goed voelde", zei Van Duijvenbode bij RTL7. "Toch had ik het gevoel dat er nog meer in zat. Ik was ook niet zo bezig met wat ik precies gooide. Ik dacht vooral: wat heb ik nodig? Dat pomp ik erin."

Het leidde op belangrijke momenten in de partij tot drie finishes van boven de 100 punten. "Dat waren cruciale finishes", aldus Van Duijvenbode, die eerder dit jaar de finale haalde op de World Grand Prix. "Die had ik nodig en ze gingen er ook allemaal in. Dat is geweldig."

Meer uit Sport

Atleet Laros wint prestigieuze mijl Eugene in Nederlands record

EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.

1 uur geleden
Atleet Laros wint prestigieuze mijl Eugene in Nederlands record

EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.

3 uur geleden
Keniaanse atlete Chebet loopt in Eugene wereldrecord 5000 meter

EUGENE (ANP) - De Keniaanse atlete Beatrice Chebet heeft bij de Diamond League-ontmoeting in het Amerikaanse Eugene het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De 25-jarige olympische kampioene op de afstand won de wedstrijd in 13.58,06 en dook als eerste vrouw onder de veertien minuten. Ze was ruim twee seconden sneller dan de Ethiopische Gudaf Tsegay, die twee jaar geleden in Eugene het wereldrecord op 14.00,21 had gezet.

4 uur geleden
Schuurs uitgeschakeld in tweede ronde dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is uitgeschakeld in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op Wimbledon. Met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad verloor de 31-jarige Nederlandse dubbelspecialiste van het koppel Kimberly Birrell en Maya Joint uit Australië in drie sets: 6-4 4-6 6-7 (7).

5 uur geleden
Djokovic met honderdste zege op Wimbledon naar vierde ronde

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic zijn honderdste zege geboekt op Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen bereikte door de overtuigende zege in drie sets de vierde ronde: 6-3 6-0 6-4.

5 uur geleden
Beachduo Boermans/De Groot verliest halve finale in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Cherif Younousse en Ahmed Tijan uit Qatar: 21-16 21-18.

5 uur geleden
Titelverdedigster Krejcikova uitgeschakeld op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.

8 uur geleden