Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van der Voort na flitsende start naar vierde ronde WK

Darter Van der Voort na flitsende start naar vierde ronde WK

LONDEN (ANP) - In navolging van Michael van Gerwen en Dirk van Duijvenbode heeft ook Vincent van der Voort zich geplaatst voor de vierde ronde van het WK darts. De 45-jarige Noord-Hollander versloeg de als zesde geplaatste Nathan Aspinall in zes sets: 4-2. De Engelsman bereikte bij de voorgaande twee edities van het WK steeds de halve finales.

Van der Voort ging flitsend van start in het lege Alexandra Palace in Londen. Hij begon direct met een 180'er en pakte de eerste twee legs door respectievelijk 110 en 121 (met bull's eye) uit te gooien. Zowel de eerste als de tweede set trok de 'Dutch Destroyer' met 3-0 naar zich toe.

De Nederlander verzuimde echter om door te drukken. Aspinall ging steeds beter gooien en wist de stand weer gelijk te trekken. De 29-jarige Engelsman lag in de vijfde set op koers voor een ninedarter, maar moest die leg alsnog aan Van der Voort afstaan. Het bleek een kantelpunt in de partij. Aspinall was het kwijt en Van der Voort besliste het duel door de zesde set met 3-1 te winnen.

Kritisch

Ondanks zijn knappe zege was Van der Voort, die de overwinning nauwelijks vierde, kritisch. "Het was gewoon niet veel vandaag. Na twee sets was het eigenlijk klaar. Dat ik hem uiteindelijk win, is mooi meegenomen. In de derde set laat je hem erin geloven. Hij is absoluut niet in vorm, dat merk je direct", zei Van der Voort voor de camera van RTL 7.

"Er was weinig energie en het was koud. Ik vond dit echt ondermaats en ik moet zorgen dat ik bij de laatste zestien beter ben. Maar als je wint, dan mag je niet klagen."

Organisatie

Van der Voort deelde nog wel een sneer uit aan de PDC, de organisator van het WK darts. Hij vond het in de zaal veel te koud. "Niemand doet zijn mond open, omdat ze bang zijn voor hun plekje in de Premier League. Maar daar heb ik geen boodschap aan. De PDC moet veel beter naar de spelers omkijken en er niet alleen aan denken hoe het er op televisie uitziet."

Voor een plek in de kwartfinales neemt Van der Voort het op tegen de Noord-Ier Daryl Gurney of de Engelsman Chris Dobey.

Meer uit Sport

Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

17 minuten geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

47 minuten geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

2 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

3 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

5 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

5 uur geleden