Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van der Voort na flitsende start naar vierde ronde WK

Darter Van der Voort na flitsende start naar vierde ronde WK

LONDEN (ANP) - In navolging van Michael van Gerwen en Dirk van Duijvenbode heeft ook Vincent van der Voort zich geplaatst voor de vierde ronde van het WK darts. De 45-jarige Noord-Hollander versloeg de als zesde geplaatste Nathan Aspinall in zes sets: 4-2. De Engelsman bereikte bij de voorgaande twee edities van het WK steeds de halve finales.

Van der Voort ging flitsend van start in het lege Alexandra Palace in Londen. Hij begon direct met een 180'er en pakte de eerste twee legs door respectievelijk 110 en 121 (met bull's eye) uit te gooien. Zowel de eerste als de tweede set trok de 'Dutch Destroyer' met 3-0 naar zich toe.

De Nederlander verzuimde echter om door te drukken. Aspinall ging steeds beter gooien en wist de stand weer gelijk te trekken. De 29-jarige Engelsman lag in de vijfde set op koers voor een ninedarter, maar moest die leg alsnog aan Van der Voort afstaan. Het bleek een kantelpunt in de partij. Aspinall was het kwijt en Van der Voort besliste het duel door de zesde set met 3-1 te winnen.

Kritisch

Ondanks zijn knappe zege was Van der Voort, die de overwinning nauwelijks vierde, kritisch. "Het was gewoon niet veel vandaag. Na twee sets was het eigenlijk klaar. Dat ik hem uiteindelijk win, is mooi meegenomen. In de derde set laat je hem erin geloven. Hij is absoluut niet in vorm, dat merk je direct", zei Van der Voort voor de camera van RTL 7.

"Er was weinig energie en het was koud. Ik vond dit echt ondermaats en ik moet zorgen dat ik bij de laatste zestien beter ben. Maar als je wint, dan mag je niet klagen."

Organisatie

Van der Voort deelde nog wel een sneer uit aan de PDC, de organisator van het WK darts. Hij vond het in de zaal veel te koud. "Niemand doet zijn mond open, omdat ze bang zijn voor hun plekje in de Premier League. Maar daar heb ik geen boodschap aan. De PDC moet veel beter naar de spelers omkijken en er niet alleen aan denken hoe het er op televisie uitziet."

Voor een plek in de kwartfinales neemt Van der Voort het op tegen de Noord-Ier Daryl Gurney of de Engelsman Chris Dobey.

Meer uit Sport

Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

10 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

13 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

14 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

14 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

15 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

18 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

20 uur geleden