Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van der Voort na flitsende start naar vierde ronde WK

Darter Van der Voort na flitsende start naar vierde ronde WK

LONDEN (ANP) - In navolging van Michael van Gerwen en Dirk van Duijvenbode heeft ook Vincent van der Voort zich geplaatst voor de vierde ronde van het WK darts. De 45-jarige Noord-Hollander versloeg de als zesde geplaatste Nathan Aspinall in zes sets: 4-2. De Engelsman bereikte bij de voorgaande twee edities van het WK steeds de halve finales.

Van der Voort ging flitsend van start in het lege Alexandra Palace in Londen. Hij begon direct met een 180'er en pakte de eerste twee legs door respectievelijk 110 en 121 (met bull's eye) uit te gooien. Zowel de eerste als de tweede set trok de 'Dutch Destroyer' met 3-0 naar zich toe.

De Nederlander verzuimde echter om door te drukken. Aspinall ging steeds beter gooien en wist de stand weer gelijk te trekken. De 29-jarige Engelsman lag in de vijfde set op koers voor een ninedarter, maar moest die leg alsnog aan Van der Voort afstaan. Het bleek een kantelpunt in de partij. Aspinall was het kwijt en Van der Voort besliste het duel door de zesde set met 3-1 te winnen.

Kritisch

Ondanks zijn knappe zege was Van der Voort, die de overwinning nauwelijks vierde, kritisch. "Het was gewoon niet veel vandaag. Na twee sets was het eigenlijk klaar. Dat ik hem uiteindelijk win, is mooi meegenomen. In de derde set laat je hem erin geloven. Hij is absoluut niet in vorm, dat merk je direct", zei Van der Voort voor de camera van RTL 7.

"Er was weinig energie en het was koud. Ik vond dit echt ondermaats en ik moet zorgen dat ik bij de laatste zestien beter ben. Maar als je wint, dan mag je niet klagen."

Organisatie

Van der Voort deelde nog wel een sneer uit aan de PDC, de organisator van het WK darts. Hij vond het in de zaal veel te koud. "Niemand doet zijn mond open, omdat ze bang zijn voor hun plekje in de Premier League. Maar daar heb ik geen boodschap aan. De PDC moet veel beter naar de spelers omkijken en er niet alleen aan denken hoe het er op televisie uitziet."

Voor een plek in de kwartfinales neemt Van der Voort het op tegen de Noord-Ier Daryl Gurney of de Engelsman Chris Dobey.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

47 minuten geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

1 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

2 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

3 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

4 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

4 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

6 uur geleden