Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Van Barneveld wacht na zege op WK duel met Price

Darter Van Barneveld wacht na zege op WK duel met Price

LONDEN (ANP) - Darter Raymond van Barneveld heeft de derde ronde op het WK in Londen bereikt. De 55-jarige Hagenaar versloeg in de tweede ronde in Alexandra Palace de Engelsman Ryan Meikle in vier sets (3-1) en kan zich gaan opmaken voor een partij tegen Gerwyn Price.

Van Barneveld begon zijn zestiende optreden op het WK van de profbond PDC en zijn dertigste op een WK darts, niet zo sterk. Zijn tegenstander Meikle, die in de eerste ronde had afgerekend met Lisa Ashton, kwam met 2-0 voor en pakte in de vierde leg de set.

Van Barneveld won daarna eenvoudig de tweede set, maar kwam in een zwakke derde set opnieuw in de problemen. In de vijfde leg zorgde 'Barney' alsnog voor de setwinst. Daarna maakte hij het af in de vierde set door in de derde leg 76 uit te gooien.

De Hagenaar zei nog eerder op de avond dat hij niet 100 procent fit was, nadat hij wellicht wat verkeerds had gegeten de dag ervoor. "Ik ben volgestopt met pillen en drankjes, het moet maar op wilskracht", zei de PDC-wereldkampioen van 2007.

Van Barneveld wacht een kraker in de derde ronde met Price als tegenstander. De darter uit Wales is de nummer 1 van de wereld. Op het Grand Slam of Darts in november versloeg Van Barneveld Price twee keer.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

13 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

14 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden