
Darter Van Barneveld verzekert zich van tourkaart PDC
NIEDERNHAUSEN (ANP) - Darter Raymond van Barneveld heeft zich tijdens de Qualifying School van de PDC verzekerd van een tourkaart. Een plek bij de beste acht kan hem in het Duitse Niedernhausen niet meer ontgaan.
Met de tourkaart kan de 53-jarige Van Barneveld dit jaar weer deelnemen aan de prestigieuze toernooien van de PDC. Van Barneveld is vijfvoudig wereldkampioen. In 2007 was hij voor het laatst de beste van de wereld.
Van Barneveld kondigde in 2019 zijn afscheid aan. De voormalige postbode worstelde met zichzelf en met zijn privésituatie. Hij hoopte op een groots afscheid op het WK in Londen, maar het werd een teleurstelling. Begin 2020 sloot hij zijn dartscarrière af op een feestavond in AFAS Live, in het bijzijn van oude rivalen als Phil Taylor en Bobby George. Ruim een half jaar later kondigde Van Barneveld aan terug te komen uit zijn dartspensioen.
Dartsicoon Taylor, inmiddels gestopt op het hoogste niveau, was één van de eersten die 'Barney' met de succesvolle afloop in Duitsland gelukwenste. "Felicitaties aan mijn vroegere sparringpartner", liet 'The Power' op Twitter weten. "Je hebt lef getoond om jezelf op de Q School te laten zien. Goed gedaan vriend en veel geluk bij je rentree op de PDC Tour. Briljant."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Sergio Pérez beleefde in Monaco naar eigen zeggen zijn "slechtste weekend in lange tijd" in de Formule 1. De Mexicaanse coureur crashte zaterdag aan het begin van de kwalificatie en moest daarom zondag vanaf de laatste plek starten. "Alles ging mis. Vandaag betaalde ik de prijs voor een domme fout van mezelf in de kwalificatie", zei Pérez, nadat hij als zestiende was afgevlagd.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn 39e overwinning voor Red Bull in de Formule 1 een record overgenomen van Sebastian Vettel. De Duitser boekte 38 zeges in een auto van de Oostenrijkse renstal. Vettel werd in dienst van Red Bull in 2010, 2011, 2012 en 2013 wereldkampioen.
14 uur geledenERMELO (ANP) - Marlies van Baalen is zondag op het hippisch centrum van Ermelo voor de eerste keer nationaal kampioene dressuur geworden. De 42-jarige amazone uit Brakel behaalde het succes met haar 11-jarige paard Habibi DVB. Ze volgde Dinja van Liere op, die met haar 'tweede' paard Hartsuijker zilver won. Thamar Zweistra veroverde het brons met Hexagon’s Ich Weiss.
15 uur geledenROME (ANP) - Primoz Roglic heeft de Giro d'Italia gewonnen. Dat was zaterdag na de klimtijdrit waarin de Sloveen van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma de Brit Geraint Thomas de roze leiderstrui ontfutselde al vrijwel zeker, maar Roglic moest nog wel heelhuids in Rome finishen. De slotetappe, volledig vlak, werd gewonnen door de Britse sprintlegende Mark Cavendish van de ploeg Astana.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Nyck de Vries heeft naar eigen zeggen een "solide weekend" gehad in Monaco, maar tevreden was de Nederlandse Formule 1-coureur van AlphaTauri niet. De Vries finishte na 78 rondes buiten de punten op de twaalfde plaats. Vanaf die positie was hij ook aan de race begonnen.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen stapte na 78 rondes door de nauwe straten van Monaco met een brede grijns uit zijn Red Bull-auto. "Superfijn om hier te winnen. En ook de manier waarop we dat hebben gedaan, is heel mooi", zei de 25-jarige Nederlander, die in zijn woonplaats van start tot finish leidde en voor de tweede keer de winnaarstrofee kreeg uit handen van prins Albert.
17 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - De Spaanse golfer Pablo Larrazábal heeft het KLM Open op zijn naam gebracht. Hij ging op de baan in Cromvoirt als leider de slotronde in. Met een laatste rondgang van 69 slagen en een totaal van 275 slagen (-13) wist Larrazábal deze positie vast te houden. Zijn landgenoot Adrian Otaegui eindigde als tweede met twee slagen meer. De Zuid-Afrikaan Deon Germishuys en de Deen Rasmus Hojgaard deelden de derde plaats met 278 slagen.
17 uur geleden