Darter Van Barneveld verliest nipt bij rentree op ProTour
BOLTON (ANP) - Darter Raymond van Barneveld is bij zijn rentree op de ProTour gestrand in de eerste ronde. De vijfvoudig wereldkampioen moest in Bolton net zijn meerdere erkennen in Stephen Bunting. De Brit won met 6-5.
Van Barneveld kwam nog wel sterk terug van een flinke achterstand, maar op 5-5 sloeg Bunting alsnog toe in de beslissende leg. Hij had slechts twaalf worpen nodig voor de winst en finishte met een score van 125.
De 53-jarige Hagenaar sloot begin 2020 zijn dartscarrière af op een feestavond in AFAS Live. Ruim een half jaar later kondigde Van Barneveld aan terug te komen uit zijn dartspensioen. 'Barney' stelde vorige week in Duitsland zijn tourkaart veilig.
Onder anderen Michael van Gerwen, Vincent van der Voort, Dirk van Duijvenbode en Danny Noppert haalden in Bolton de tweede ronde wel. Zij sneuvelden later in het toernooi. Jelle Klaasen bereikte als enige Nederlander de achtste finales. Daarin verloor hij van de Engelsman Nathan Aspinall: 6-2.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
9 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
12 uur geleden