Darter Price sneuvelt op WK ondanks koptelefoon tegen Clemens
LONDEN (ANP) - Darter Gabriel Clemens heeft voor een grote verrassing gezorgd door Gerwyn Price uit te schakelen op het WK darts in Londen. De Duitser versloeg in een rumoerig Alexandra Palace de nummer 1 van de wereld in zes sets: 5-1. Price baarde opzien door halverwege de wedstrijd een koptelefoon te gaan dragen.
Price, de wereldkampioen van twee jaar geleden, was op het toernooi als eerste geplaatst. In de derde ronde schakelde de Welshman Raymond van Barneveld uit. Daarna was 'The Iceman' ook te sterk voor de Portugees José de Sousa.
Clemens bereikte als eerste Duitse darter ooit de kwartfinales van het WK. Dat deed 'The German Giant' door te winnen van de Schot Alan Soutar, die een ronde eerder Danny Noppert had uitgeschakeld.
Koptelefoon
Price won de eerste set die hij was begonnen, maar zag de Duitser daarna langszij komen. Clemens won zelfs drie sets op rij. Price keerde na de break terug met een geluidsdempende koptelefoon op. Het kwam hem op nog meer boegeroep te staan uit de zaal, waarin ook de Duitse dartsfans ruim vertegenwoordigd waren.
Price won daarna zijn leg in twaalf pijlen, maar Clemens was niet onder indruk en ging gewoon door met zijn goede scores. Hij pakte ook de vijfde set met 3-1 in legs. In de zesde set liep de Duitser al snel uit naar 2-0 in legs. Hij besliste de wedstrijd door 8 uit te gooien, nadat Price had gemist op 'tops'.
Weinig druk
Clemens neemt het in de halve finale op tegen de Engelse darter Michael Smith, die vorig jaar in de finale verloor van Peter Wright.
De 39-jarige Duitse darter was bij Viaplay helemaal niet verrast over zijn stunt. "Ik weet wat ik kan, al had ik het nog niet eerder in een kwartfinale van een WK laten zien", zei Clemens. "Ik heb een goede partij gespeeld en wist dat ik gevaarlijk kon zijn."
Waar Price last had van het publiek, leek Clemens weinig last van druk te hebben. "Ik heb me heel goed gevoeld op het podium en heb overall heel goed gescoord. Ik heb wel veel 'dubbels' gemist, anders had ik het me nog makkelijk kunnen maken. Maar ik geniet nu", zei de Duitser.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
20 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
22 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
23 uur geleden