Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Darter Price sneuvelt op WK ondanks koptelefoon tegen Clemens

Darter Price sneuvelt op WK ondanks koptelefoon tegen Clemens

LONDEN (ANP) - Darter Gabriel Clemens heeft voor een grote verrassing gezorgd door Gerwyn Price uit te schakelen op het WK darts in Londen. De Duitser versloeg in een rumoerig Alexandra Palace de nummer 1 van de wereld in zes sets: 5-1. Price baarde opzien door halverwege de wedstrijd een koptelefoon te gaan dragen.

Price, de wereldkampioen van twee jaar geleden, was op het toernooi als eerste geplaatst. In de derde ronde schakelde de Welshman Raymond van Barneveld uit. Daarna was 'The Iceman' ook te sterk voor de Portugees José de Sousa.

Clemens bereikte als eerste Duitse darter ooit de kwartfinales van het WK. Dat deed 'The German Giant' door te winnen van de Schot Alan Soutar, die een ronde eerder Danny Noppert had uitgeschakeld.

Koptelefoon

Price won de eerste set die hij was begonnen, maar zag de Duitser daarna langszij komen. Clemens won zelfs drie sets op rij. Price keerde na de break terug met een geluidsdempende koptelefoon op. Het kwam hem op nog meer boegeroep te staan uit de zaal, waarin ook de Duitse dartsfans ruim vertegenwoordigd waren.

Price won daarna zijn leg in twaalf pijlen, maar Clemens was niet onder indruk en ging gewoon door met zijn goede scores. Hij pakte ook de vijfde set met 3-1 in legs. In de zesde set liep de Duitser al snel uit naar 2-0 in legs. Hij besliste de wedstrijd door 8 uit te gooien, nadat Price had gemist op 'tops'.

Weinig druk

Clemens neemt het in de halve finale op tegen de Engelse darter Michael Smith, die vorig jaar in de finale verloor van Peter Wright.

De 39-jarige Duitse darter was bij Viaplay helemaal niet verrast over zijn stunt. "Ik weet wat ik kan, al had ik het nog niet eerder in een kwartfinale van een WK laten zien", zei Clemens. "Ik heb een goede partij gespeeld en wist dat ik gevaarlijk kon zijn."

Waar Price last had van het publiek, leek Clemens weinig last van druk te hebben. "Ik heb me heel goed gevoeld op het podium en heb overall heel goed gescoord. Ik heb wel veel 'dubbels' gemist, anders had ik het me nog makkelijk kunnen maken. Maar ik geniet nu", zei de Duitser.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

7 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

9 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

10 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

13 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

14 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden