
Darter Noppert naar derde ronde op WK in Londen
LONDEN (ANP) - Darter Danny Noppert heeft de derde ronde bereikt van het WK darts in Londen. De 31-jarige Fries, dit jaar winnaar van de UK Open, versloeg in de tweede ronde in Alexandra Palace de Canadees David Cameron in vier sets: 3-1.
Noppert versloeg Cameron in de eerste ronde op zijn succesvolle WK bij de andere dartsbond BDO in 2017, toen hij de finale haalde. Hij won nu de eerste set met 3-1 in legs. De tweede set waren de scores wat lager, maar Noppert won eveneens met 3-1.
De Nederlandse darter had echter vast ook gezien hoe Cameron in de eerste ronde won van Ritchie Edhouse na een achterstand van 2-0 in sets en in legs. Noppert miste in de vijfde leg op dubbel 20 en gaf Cameron de kans een set terug te komen. Dat deed de Canadees ook prompt. In de vierde set stelde Noppert echter orde op zaken. In de vierde leg besliste hij het op dubbel 20.
Noppert gaf na afloop bij Viaplay toe dat hij lang heel weinig tegenstand ondervond van Cameron. "Ik was eigenlijk blij dat hij een set pakte. Daardoor kreeg ik de motivatie om de volgende set te pakken voor de winst", zei hij over de derde en vierde set. "Ik was totaal niet zenuwachtig en dacht geen moment dat ik deze wedstrijd zou gaan verliezen. Dan ben je soms nonchalant en slordig bezig, maar ik heb het wel naar me toe getrokken."
In de derde ronde neemt Noppert het op tegen de Schot Alan Soutar, die Daryl Gurney uitschakelde.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
12 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
13 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
15 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
17 uur geleden