Darter Noppert loopt finale World Matchplay mis
BLACKPOOL (ANP) - Darter Danny Noppert is er niet geslaagd de finale te bereiken van het World Matchplay. De 31-jarige Fries verloor in de halve eindstrijd in het Engelse Blackpool van Gerwyn Price uit Wales: 17-11.
Noppert, die in de kwartfinale landgenoot Dirk van Duijvenbode had uitgeschakeld, begon nog goed tegen 'The Iceman', zoals de bijnaam van Price luidt. Hij pakte op 1-1 de leg die zijn tegenstander was begonnen, maar leverde meteen daarna weer zijn eigen leg in. Price liep daarna uit naar 5-3 en gaf die voorsprong niet meer weg.
De darter uit Wales, de wereldkampioen van 2021, vergrootte zijn voorsprong naar 9-5 en naar 15-9. Op 16-11 kreeg hij zijn eerste matchdart op 63 en met dubbel 12 was het meteen raak.
De andere halve finale gaat later zaterdag tussen Michael van Gerwen en de Belg Dimitri Van den Bergh. Van Gerwen is de enige Nederlandse darter die het World Matchplay wist te winnen. Hij deed dat in 2015 en in 2016.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
7 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden