Darter Noppert in derde ronde uitgeschakeld op WK
LONDEN (ANP) - Danny Noppert is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finale van het WK darts in Londen. De 31-jarige Fries verloor met 4-2 van de Schot Alan Soutar.
Noppert, die dit jaar de UK Open op zijn naam schreef, kende een uitstekende start. De nummer 9 van de wereld begon met een 180 en brak zijn tegenstander meteen in de eerste leg. Met een gemiddelde van bijna 102 pakte hij vervolgens de winst in de eerste set.
De Nederlander haalde ook in de gewonnen tweede set een gemiddelde van boven de 100, maar kwam in de problemen in het derde bedrijf. Hij raakte zijn concentratie kwijt nadat er een wesp op zijn schouder was geland en verloor prompt de derde set met 1-3. Ook in de vierde set haalde Noppert zijn eerdere niveau niet en moest hij toestaan dat Soutar de stand in sets gelijk trok, 2-2.
In de wisselvallige vijfde set herpakte Noppert zich enigszins, maar miste hij op de cruciale momenten. Soutar, de mondiale nummer 36, haalde de setwinst binnen met een 152-finish (3-2). De Schot brak Noppert meteen in de eerste leg van de zesde set en gaf zijn voorsprong niet meer weg: 4-2.
Na de uitschakeling van Noppert zitten er nog drie Nederlanders in het toernooi: Michael van Gerwen, Dirk van Duijvenbode en Vincent van der Voort. Drievoudig kampioen Van Gerwen speelt woensdagavond tegen de Oostenrijker Mensur Suljovic.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
8 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
9 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
11 uur geleden