
Darter Nijman strandt tegen Cullen in tweede ronde WK
LONDEN (ANP) - Na darter Dirk van Duijvenbode is ook Wessel Nijman in de tweede ronde uitgeschakeld op het WK. De 24-jarige darter verloor in Londen in drie sets van de Engelse darter Joe Cullen: 3-0.
Nijman had vrijdag in de eerste ronde gewonnen van Cameron Carolissen uit Zuid-Afrika. Tegen Cullen verloor hij meteen de eerste leg die hij mocht beginnen en dat kostte hem ook de eerste set. Cullen greep ook de tweede set in de vijfde leg.
In de derde set kreeg Nijman kansen om de leg die Cullen was begonnen, te winnen, maar hij miste meerdere pijlen op de dubbel. Cullen kwam daarna op 2-1 in legs. Nijman kreeg een kans om weer gelijk te komen, maar benutte die niet. Daarna maakte Cullen het af.
Andere Nederlanders
Van Duijvenbode had eerder op de dag met 3-1 in sets verloren van de Let Madars Razma. De Zuid-Hollander gaf na afloop aan de hele week ziek te zijn geweest.
Nijman zei bij Viaplay dat het in deze partij niet zo mocht zijn, al speelde hij helemaal niet slecht. "Ik stond er relaxter dan in de eerste wedstrijd. Maar hij gaf weinig ruimte", zei de Nederlander over tegenstander Cullen.
Pas drie Nederlandse darters hebben zich geplaatst voor de derde ronde van het WK, Michael van Gerwen, Jermaine Wattimena en Kevin Doets. Gian van Veen komt maandag nog in actie in de tweede ronde. In totaal begonnen zestien Nederlanders aan het WK.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - De Tanzaniaanse hardloper Alphonce Felix Simbu heeft in Tokio de wereldtitel veroverd op de marathon. Hij wist na een lange eindsprint in het Japan National Stadium de Duitser Amanal Petros praktisch op de finishlijn voorbij te steken. Simbu en Petros kregen dezelfde tijd achter hun naam: 2.09.48.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de World Series of Darts Finals op zijn naam geschreven. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam af met wereldkampioen Luke Littler: 11-7.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Michael van Gerwen heeft de eindstrijd gehaald bij de World Series of Darts Finals. De 36-jarige Nederlander rekende in de AFAS Live in Amsterdam in de halve finale met 11-6 af met de Noord-Ier Josh Rock.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De laatste etappe van de Spaanse rittenkoers, met finish in Madrid, kwam voortijdig tot een einde toen pro-Palestijnse demonstranten in Madrid massaal de weg blokkeerden. De organisatie besloot dat verder fietsen niet meer mogelijk was.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De Spaanse rittenkoers kreeg geen feestelijk einde. Pro-Palestijnse demonstranten verhinderden met een blokkade dat de 21e en laatste etappe kon worden uitgereden.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Vuelta wordt ook op de slotdag gehinderd door pro-Palestijnse demonstranten. Op iets minder dan 60 kilometer voor de finish blokkeerden actievoerders de weg en werd het peloton tot stilstand gebracht.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft thuis met 1-0 verloren van FC Groningen. Het elftal van Ron Jans kende zondag in de eigen Galgenwaard voor 22.681 toeschouwers een offday. FC Utrecht en FC Groningen hebben nu allebei 9 punten uit vijf wedstrijden.
10 uur geleden