Darter Nijman strandt tegen Cullen in tweede ronde WK
LONDEN (ANP) - Na darter Dirk van Duijvenbode is ook Wessel Nijman in de tweede ronde uitgeschakeld op het WK. De 24-jarige darter verloor in Londen in drie sets van de Engelse darter Joe Cullen: 3-0.
Nijman had vrijdag in de eerste ronde gewonnen van Cameron Carolissen uit Zuid-Afrika. Tegen Cullen verloor hij meteen de eerste leg die hij mocht beginnen en dat kostte hem ook de eerste set. Cullen greep ook de tweede set in de vijfde leg.
In de derde set kreeg Nijman kansen om de leg die Cullen was begonnen, te winnen, maar hij miste meerdere pijlen op de dubbel. Cullen kwam daarna op 2-1 in legs. Nijman kreeg een kans om weer gelijk te komen, maar benutte die niet. Daarna maakte Cullen het af.
Andere Nederlanders
Van Duijvenbode had eerder op de dag met 3-1 in sets verloren van de Let Madars Razma. De Zuid-Hollander gaf na afloop aan de hele week ziek te zijn geweest.
Nijman zei bij Viaplay dat het in deze partij niet zo mocht zijn, al speelde hij helemaal niet slecht. "Ik stond er relaxter dan in de eerste wedstrijd. Maar hij gaf weinig ruimte", zei de Nederlander over tegenstander Cullen.
Pas drie Nederlandse darters hebben zich geplaatst voor de derde ronde van het WK, Michael van Gerwen, Jermaine Wattimena en Kevin Doets. Gian van Veen komt maandag nog in actie in de tweede ronde. In totaal begonnen zestien Nederlanders aan het WK.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
21 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden