Darter Nijman strandt tegen Cullen in tweede ronde WK
LONDEN (ANP) - Na darter Dirk van Duijvenbode is ook Wessel Nijman in de tweede ronde uitgeschakeld op het WK. De 24-jarige darter verloor in Londen in drie sets van de Engelse darter Joe Cullen: 3-0.
Nijman had vrijdag in de eerste ronde gewonnen van Cameron Carolissen uit Zuid-Afrika. Tegen Cullen verloor hij meteen de eerste leg die hij mocht beginnen en dat kostte hem ook de eerste set. Cullen greep ook de tweede set in de vijfde leg.
In de derde set kreeg Nijman kansen om de leg die Cullen was begonnen, te winnen, maar hij miste meerdere pijlen op de dubbel. Cullen kwam daarna op 2-1 in legs. Nijman kreeg een kans om weer gelijk te komen, maar benutte die niet. Daarna maakte Cullen het af.
Andere Nederlanders
Van Duijvenbode had eerder op de dag met 3-1 in sets verloren van de Let Madars Razma. De Zuid-Hollander gaf na afloop aan de hele week ziek te zijn geweest.
Nijman zei bij Viaplay dat het in deze partij niet zo mocht zijn, al speelde hij helemaal niet slecht. "Ik stond er relaxter dan in de eerste wedstrijd. Maar hij gaf weinig ruimte", zei de Nederlander over tegenstander Cullen.
Pas drie Nederlandse darters hebben zich geplaatst voor de derde ronde van het WK, Michael van Gerwen, Jermaine Wattimena en Kevin Doets. Gian van Veen komt maandag nog in actie in de tweede ronde. In totaal begonnen zestien Nederlanders aan het WK.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
8 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
14 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
16 uur geleden